27 Ocak 2022 Perşembe

OSMAN KAYMAK SAMSUNLULARA VEDA ETTİ! KALIN SAĞLICAKLA

Osman Kaymak Samsunlulara veda etti! Kalın sağlıcakla

Samsun Valiliği görevinden son yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanan Osman Kaymak, Samsunlulara veda mesajı yayımlayarak, "Kalın sağlıcakla" dedi.

16 Haziran 2020 Salı 14:18 GÜNCEL

Samsun Valiliği görevinden bugün Valilik binası önünde yapılacak olan tören sonrası ayrılacak olan Osman Kaymak, yayımladığı veda mesajında, "Samsun Valisi olarak geçen senelerim, ömrümün sonuna dek gönlümün en derininde müstesna bir yere sahip olacaktır." dedi.


Son yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Samsun Valiliği görevinden Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanan Osman Kaymak, yaklaşık bir haftadır çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret ederek veda turlarını gerçekleştirdi.

Bugün Samsun Valiliği binası önünden saat 15:00'de uğurlanacak olan Osman Kaymak, Samsun'dan ayrılışı nedeniyle bir veda mesajı yayımladı. Samsun'da 3 yıldır Valilik görevini yaptığını belirten Osman Kaymak, veda mesajında, "Samsun Valisi olarak geçen senelerim, ömrümün sonuna dek gönlümün en derininde müstesna bir yere sahip olacaktır." dedi.

Samsun Valiliği görevinden ayrılan Osman Kaymak veda mesajında şunları dile getirdi.
"Saygıdeğer Samsunlular; 09 Haziran 2020 günü yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Mülkiye Başmüfettişliği görevine atandığımdan, büyük bir onurla ve gururla yürütme gayreti içinde olduğum Samsun Valiliği görevimden ve Karadeniz Bölgesi’nin gözbebeği olan bu güzide şehirden bugün itibarıyla ayrılıyorum. Bir mülkî idare mensubu olarak, güzel ülkemizin birçok ilçesinde ve illerinde görev yaparak devletime ve milletime hizmet etmeye çalıştım ve etmeye de devam edeceğim. Yurdumuzun her karış toprağı elbette muazzezdir. Ancak İstiklâlimize kasteden düşmanlara karşı ve vatanın kurtuluşu yolunda Samsun ili, bütün Anavatana ilham olan ve milli mücadele ruhunu kazandıran ilk adım şehrimizdir. Böyle bir şehrin hadimi olmak da hassaten bir şeref ve iftihar sebebidir. Yaklaşık 3 yıl süren görevimi, her şeyin en güzeli ve en iyisine layık saygıdeğer Samsunlularla karşılıklı sevgi, saygı, hoşgörü ve güvene dayalı bir bütünleşmeyi esas alarak, vatandaşlarımızın huzurunu ve mutluluğunu öncelikli kılan; vatandaş odaklı, etkin, verimli ve kaliteli hizmet sunma anlayışıyla yürütme gayreti içinde oldum. Görevim sırasında resmi ve özel bütün kurum ve kuruluşlarla örnek bir işbirliği anlayışı içinde, ihtiyaç ve sorunların çözümü konusunda ortak bir gündem oluşturulduğuna ve birçok hizmetin hayata geçirildiğine inanıyorum. Samsun Valisi olarak geçen senelerim, ömrümün sonuna dek gönlümün en derininde müstesna bir yere sahip olacaktır. Bu süreçte,  Samsun için çalışmalarımda bana destek veren Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımıza, Kaymakamlarımıza, adli, askeri, siyasi kurum ve kuruluşların mensuplarına, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm mesai arkadaşlarıma, eğitim, ilim, kültür, sanat ve spor dünyasının kıymetli insanlarına, sivil toplum kuruluşlarına, yazılı ve görsel basın mensuplarına ayrı ayrı teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. İlkadım şehrinin çok kıymetli sakinleri; Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşuna giden yolda ilk adımın atıldığı Samsun’da Valilik yapmanın onurunu şerefle taşıyacağımı belirtir, arz-ı veda eder; sağlıklı ve huzurlu günler dilerim. Hayırla yâd edilmek arzusuyla… Kalın sağlıcakla!"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Adliyesinde 9, Vergi Mahkemesinde 1 personelde Korona Virüs çıktı

Samsun Adliyesinde 9, Vergi Mahkemesinde 1 personelde Korona Virüs çıktı