24 Eylül 2021 Cuma

ÖTEKİ SAMSUN'UN ARKA SOKAKLARINDAKİ YOKSULLAR

Öteki Samsun'un arka sokaklarındaki yoksullar

Öteki Samsun'un arka sokakları.. Bir yandan zenginlik bir yanda yoksulluk.. Neşat Ertaş'ın Bir Ayrılık, Bir Yoksulluk, Bir Ölüm dediği gibi..

09 Eylül 2020 Çarşamba 14:49 GÜNCEL

Samsun'un arka sokaklarında hayat mücadelesini sürdüren bazı insanların, halen çöpten geçimini sağladığı, objektiflere takılan görüntülerle ortaya çıkıyor. 


Bu görüntüler ise Samsun'da zengin ile yoksul arasında ki uçurumun ne kadar büyük olduğu, gelir dağılımında adelet dengesinin ne kadar bozuk olduğunu da gözler önüne seriyor. 

Samsun'un İlkadım ilçesinde çekilen görüntülerde, bir babanın yanında bulunan çocuğu ile birlikte çöpleri kurcalaması objektiflerimize takılırken, baba ve oğul geçimlerini topladıkları çöpleri satarak sağlıyor.  Okul çağındaki çocuğun, babası çöp toplarken çevresinde oyun oynayan çocuklara bakması da objektiflerimize takılırken, bu görüntüyü etik kurallar gereği yayınlamadığımızı belirtmek isteriz.

Samsun'un da çöpten geçimini sağlayan ailelerin varlığı bilinirken, yoksulluk sınırının kat kat altında yaşam mücadelesi veren bu insanların içinde bulundukları şartları da bu haberimizle hatırlatalım istedik..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Emre Gündoğan

11 Eylül 2020 Cuma 13:16

Adalet yoksa isyan var olacak

serdar

10 Eylül 2020 Perşembe 15:26

Yakarsa bu dünyayı garipler yakar.

samsun

10 Eylül 2020 Perşembe 09:36

Zor günler bekliyor bizi..Allah bu milletin yardımcısı olsun

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SAYİDER Yönetimi Samsun Valisi Dağlı'yı ziyaret etti

SAYİDER Yönetimi Samsun Valisi Dağlı'yı ziyaret etti