17 Haziran 2021 Perşembe

ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI YUNUS DEĞİRMENCİ SAMPA OTOMOTİV'E SESLENDİ

Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci SAMPA Otomotiv'e seslendi

Samsun'a gelen Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, sendikalarına üye olan 100 işçiyi işten çıkartan SAMPA Otomotiv'e seslenerek, "İş barışı için geldik. Yok sayılırsak, zulüm sürerse bizde harekete geçeriz" dedi.

08 Ağustos 2020 Cumartesi 04:23 GÜNCEL

Samsun'da faaliyet gösteren SAMPA Otomotiv'de 100 işçinin sendikaya üye olduktan sonra işten çıkartıldığı iddiaları sonrası Samsun'a gelen Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, fabrika yetkililerini uyardı.


Samsun'a gelen Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı ve Hak-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yunus Değirmenci, SAMPA Otomotiv'de işten çıkartılan 100 işçi ile ilgili açıklama yaptı.

Samsun'da bir otelde SAMPA Otomotiv'de işten çıkartılan işçilerin katılımı ile bir toplantı düzenleyen Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, savaşmak için gelmediklerini belirterek. SAMPA Otomotiv'de iş barışını sağlamak istediklerini vurguladı.Özçelik-İş Sendikasına üye olduktan sonra maske takmadıkları gerekçe ile SAMPA Otomotiv tarafından işten çıkartıldıkları gündeme gelen 100 işçiye yaşatılan mağduriyetin giderilmesini isteyen Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Değirmenci, düzenlenen toplantıda yaptığı açıklamada, "Biz dostuz,  biz kardeşiz, hep beraber mesa başında başlatılmış olan işçi hareketinin kavgaya dönüşmeden masa başında çözümlenmesi için ortak akılla hareket etmye geldik. Mağdur olan üyelerimizin mağduriyetini gidermeye, çalışan işçilerin haklarının korunması adına yetkili olmaya geldik. Biz çalışmak için geldik. Üreteceğiz, kazanacağız, kazandıracağız. Bu iş yerimize katkı vermeye geldik yani iş barışını sağlamaya geldik. Eğer bu iş barışı bozulmaya devam ederse, işçiler yok sayılırsa çok büyük yanlış yaparlar. Hele hele pandemi sürecinde işçi çıkışları yasaklanmış, işsizliğin artmaması için devlet erkanının fedakarlık yaptığı bir dönemde, evinde raporlu olan, maske dağıtan çalışan meske takmıyor diye işinden atılıyorsa burada samimiyetsizlik vardır. Biz bu yerli sermayemizi daha da güçlendirmek istiyoruz. Bu insanlarla büyümedik mi. O zaman kimse bize haksızlık yapmasın. Uğradığımız haksızlığı meşru zeminlerde anlatırız. Yok sayılırsak, bu kadar mağdur duruma düşürdüğünüz insanları yok sayarsanız, üyelerimize zulmetmeye devam ederseniz biz de harekete geçeriz" dedi.Toplantı sonrası Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci beraberinde Hak-İş Sendikası Samsun Başkanı Ziya Uzun ile birlikte Samsun Valisi Zülkif Dağlı ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'i de ziyaret ederek, bu ziyaretlerde  SAMPA Otomotiv'de işten çıkartılan işçilerin sorununu dile getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Salıpazarı İlçesinde yapılan yeni Devlet Hastanesi hizmete giriyor

Samsun'da Salıpazarı İlçesinde yapılan yeni Devlet Hastanesi hizmete giriyor