15 Kasım 2019 Cuma

RECEP TAYYİP ERDOĞAN BÜYÜK SAMSUN BULUŞMASINDA KONUŞTU! CENNET GÖZLÜ TATLI DİLLİ SAMSUN

Recep Tayyip Erdoğan Büyük Samsun Buluşmasında konuştu! Cennet gözlü tatlı dilli Samsun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da düzenlenen Büyük Samsun Buluşmasında konuştu, "Cennet gözlü tatlı dilli Samsun'a en kalbi selamlarımı gönderiyorum" dedi.

16 Mart 2019 Cumartesi 22:06 GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da SAMKON ve SAYSİAD tarafından Sinan Erdem Salonunda düzenlenen Büyük Samsun Buluşmasına katıldı.


İstanbul'da gerçekleşen Büyük Samsun Buluşmasına, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Binali Yıldırım ile birlikte ünlü sanatçı Orhan Gencebay ile eşi Sevim Emre, AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun eski Milletvekilleri Fatih Öztürk, Hasan Basri Kurt, Yılport Samsunspor A.Ş CEO'su Yüksel Yıldırım, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, SAYSİAD Başkanı Ayşe Üstünel Dağdelen,  protokol üyeleri ve İstanbul'da  yaşayan Samsunlular katıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BÜYÜK SAMSUN BULUŞMASINDA KONUŞTU
Cumhurbaşkanı Erdoğan, SAYSİAD Başkanı Ayşe Üstünel Dağdelen tarafından düzenlenen Büyük Samsun Buluşmasında Samsunlulara, sanatçı Orhan Gencebay'ın sözleri ile hitap ederek, "Cennet gözlü, tatlı dilli Samsunlu kardeşlerimi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bu gecemizin 31 Mart için önemli bir müjde olmasını Allah'tan temenni ediyorum. " dedi.

Cumhurbaşkanlığı döneminde Samsun'a 6 defa geldiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kurtuluş meşalesinin yakıldığı, milli mücadelenin şehri Samsun'a her gelişimizde bizi büyük bir coşku ve sevgi ile karşıladılar. Buradan  Samsun'a Samsun'un ilçelerine, mahallelerine, köylerine sevgi selamlarımı gönderiyorum.  3 Mart'ta Samsun'da coşkulu bir miting gerçekleştirdik. Bu mitingde Samsunlulara 24  Haziran seçimlerinde verdikleri destek için teşekkür ettik, 31 Mart yerel seçimleri için ise  söz aldık" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyük Samsun Buluşmasında 19 Mayıs'ın 100'üncü yılı ile ilgili de konuşarak şunları dile getirdi.
"Biz milletimizi gönülden seviyoruz. Biz Samsun'u kalpten yürekten seviyoruz. Bu vatanı aşkla seviyoruz. Sevdası millet olmayanlar elbette bizi anlayamazlar. Kulağını Kandil'den gelen talimata dikenler bizim sevdamızı anlayamazlar. Kalpten kalbe giden o gizli yolu göremezler. Aşk nedir, dedim ki aşk kişinin sevdiğinde yok olmasıdır. samsunkenthaber Eğer sevdiğinde yok olabiliyorsan aşıksın. Yunus Emre ne diyor, yaradılanı sevelim yaradandan ötürü. Bizim bu muhabbetimizin sırrına eremezler. İstiklal meşalemizin yakılışının 100'üncü yılını idrak ediyoruz. Gazi Kemal'in 1919'da Samsun'a ayak basması ile Kurtuluş Mücadelesinin ilk adımı atılmıştır. 23 Nisan 1920'de Ankara'da dualarla kuruluşu ilan edilen büyük millet meclisi ile ülkemiz ana karargahına kavuştu. "AYŞE ÜSTÜNEL DAĞDELEN: SAMSUNLULAR VATANSEVERDİR
Geceyi düzenleyen SAYSİAD Başkanı Ayşe Üstünel Dağdelen'de yaptığı konuşmasında, "Ülke olarak çok üzgünüz. Yeni Zelanda'da yaşanan katliamı kınıyorum. Bunu destekleyen herkesi de şiddetle lanetliyorum. Samsunlu olmak bir ayrıcalıktır. Samsunlu olmak vatansever olmak demektir, Samsunlu olmak vatan savunmasında en önde olmak demektir. Bundan bir asır önce olduğu gibi bizler bu ruhu korudukça hiç bir güç ne içeride ne dışarıda yıkamaz. Dün olduğu gibi bugünde Samsunlular vatanına, bayrağına, ezanına sahip çıkacaktır. 100'üncü yılda bir kez daha and olsun ki, Türkiye Cumhuriyeti tam bağımsız bir Türkiye olarak, Cumhurbaşkanımızla birlikte  ilelebet devam edecektir" dedi.

SEZGİN GÜMÜŞ: SAMSUN BİRLİĞİN TEMİNATIDIR
Sunuculuğunu Ahmet Selçuk İlkan'ın yaptığı Büyük Samsun Buluşmasında kürsüye gelen SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş'de yaptığı konuşmada, "Cumhur İttifakının hamisi milletimizin en sevgilisi Uzun Adam, sayın Recp Tayyip Erdoğan bey, AK Parti İstanbul İl Başkanımız Bayram Şenocak, bakanlarımız gecemize gelen dernek başkanlarımız kıymetli misafirlerimiz, kurtulan değil kurtaran şehrin civan mert insanları hepinizi saygıyla selamlıyorum. Yeni Zelanda'da menfur saldırıda hayatını kaybeden şehit din kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun. Samsun insanı vatanperverdir. Samsun insanı milliyetperverdir. Samsun insanı bayrak deyince yüreği çarpan insanlardır. Samsun milli birlik ve beraberliğimizin her zaman teminatıdır. " dedi.

BİNALİ YILDIRIM: VATAN DEYİNCE ÖN ÖNDE SAMSUNLUYU BULURSUN
Büyük Samsun Buluşmasında Türkiye Cumhuriyeti eski Başbakanı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Binali Yıldırım'da yaptığı konuşmada şunları dile getirdi.
"Samsun vatanseverdir. Samsun vatan denildiğinde en önde Samsunluyu bulursun. İşgalin istilanın ne demek olduğunu Samsun çok iyi bilir. Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Samsunlular bu memlekete bir daha düşman ayağı değmesin diye mücadele verdi. "
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Orhan Gencebay Canım Türkiyem isimli şarkısının sözlerini Büyük Samsun Buluşmasında okudu

Orhan Gencebay Canım Türkiyem isimli şarkısının sözlerini Büyük Samsun Buluşmasında okudu