09 Mayıs 2021 Pazar

RECEP TAYYİP ERDOĞAN, İLKADIM BELEDİYESİNİN CAMİ VE KÜLLİYE PROJESİNİ BEĞENDİ

Recep Tayyip Erdoğan, İlkadım Belediyesinin cami ve külliye projesini beğendi

Samsun'un İlkadım İlçe Belediye Başkanı ve adayı Erdoğan Tok, Samsun'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a belediye tarafından yapılan cami ve külliyenin tanıtımını yaptı.

19 Ocak 2019 Cumartesi 20:48 GÜNCEL

Samsun'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'un kendisine tanıtımını yaptığı cami ve külliye projesini beğendi.


İlkadım Belediye Başkanı ve adayı Erdoğan Tok, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Selçuklu, Osmanlı, Babür, Fas, Endülüs mimari tarz ve süslemelerinden esinlenerek yapılan Karadeniz'in en büyük cami ve külliyesinin tanıtımını yaptı.

AK Parti ve MHP Samsun İlçe Belediye Başkan adaylarının tanıtımı için Samsun'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a aday tanıtım töreni sonrası bir otelde düzenlenen yemekte Karadeniz'in en büyük cami ve külliyesinin tanıtım kitapçığını sundu.  Cami ve Külliye ile ilgili hazırlanan kitapçığı inceleyen Recep Tayyip Erdoğan, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'a projeyi beğendiğini belirtti.İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cami ve külliye ile ilgili kendisine şunları söylediğini açıkladı.
"Selçuklu, Osmanlı, Babür, Fas, Endülüs mimari tarz ve süslemelerinden esinlenerek özgün bir mimari geliştirdiğimiz Karadeniz’in en büyük Camii ve Külliyesi ile ilgili sunduğumuz kitapçıkla Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a detaylı geniş bir bilgi verdim. Mimarisini beğenerek takdir ettiği eserimizle ilgili memnuniyetleri bizleri de ziyadesiyle mutlu etti. Mimarisiyle göz kamaştıran bu muazzam eserle, ecdadımızın mimari alanda bıraktığı mirası günümüze taşıyarak, geleceğe önemli bir eser bırakıyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da doktor İbrahim Hakkı Karakuş için kız istedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da doktor İbrahim Hakkı Karakuş için kız istedi