25 Mayıs 2019 Cumartesi

RECEP TAYYİP ERDOĞAN SAMSUN TEKKEKÖY'DE KENEVİR FABRİKASI KURULMASI TALİMATINI VERDİ

Recep Tayyip Erdoğan Samsun Tekkeköy'de kenevir fabrikası kurulması talimatını verdi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun mitinginin ardından Tekkeköy Devlet Hastanesinin temeli attı, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'a ise ilçeye kenevir fabrikası yapması için talimat verdi.

04 Mart 2019 Pazartesi 15:40 GÜNCEL

Samsun'a miting için gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tekkeköy ilçesinde 250 yataklı devlet hastanesinin temelini attıktan sonra, belediye başkanı Hasan Togar'a kenevirden yapılacak gömlek ve tekstil üretimi ile ilgili bir fabrika kurmasını istedi.


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Samsun’a gelişlerinde Tekkeköy’de kendini görmek için bekleyen vatandaşları yine kırmayarak ilçeye ve ilçe halkına verdiği önemi bir kez daha ortaya koydu. 

Samsun Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen dev miting sonrası Çarşamba Havaalanı geçerken Samsun Ordu Karayolu Tekkeköy Selyeri Mahallesi mevkiinde kendini bekleyen coşkulu kalabalığa kayıtsız kalmayan Erdoğan, içinde bulunduğu seçim aracını durdurarak Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ı yanına çağırdı ve vatandaşlara seslendi. 

600 GÜNDE AÇILIŞ MÜJDESİ
Havanın kararmasına ve müthiş soğuğa rağmen kendisini bekleyen coşkulu kalabalığa müjde üzerine müjde veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilçede hayata geçecek olan 250 yataklı Devlet Hastanesi’nin 600 gün içerisinde bitirilmesi talimatını verdi. Erdoğan, temsili olarak temel atma törenini yaptıktan sonra, açılışa da bizzat geleceğini ifade etmesi büyük bir heyecan yaşanmasına neden oldu. Yaklaşık yarım saat süren buluşma esnasında Tekkeköylü vatandaşların heyecanına verdiği müjdelerler karşılık veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “ Tekkeköylü kardeşlerim, hanımefendiler, beyefendiler. Samsun Mitinginde de ifade ettiğim gibi, 250 yataklı devlet hastanemizin temelini bu akşam atıyoruz. Tekkeköy’e hastanemiz hayırlı olsun diyorum” diye konuştu. AÇILIŞINI DA BİZZAT YAPMA MÜJDESİ
Tekkeköy’de yapılacak ve yaklaşık yüz yıllık bir hasreti sona erdirecek olan 250 Yataklı Devlet Hastanesi’ni yapacak müteahhidi yanına çağırarak bitiş süresini soran ve 600 gün içerisinde tamamlanması talimatını veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “ Açılışında inşallah bugün olduğu gibi sizlerle beraber oluruz. Allah kazadan, beladan muhafaza etsin. Hayırlısıyla inşallah tamamlayalım. Seçim maratonundayız İstanbul’a gidiyorum. Yarın Zonguldak oradan Bartın, durmak yok yola devam” diye konuştuktan sonra Tekkeköylü vatandaşların sevgi gösterileri eşliğinde salondan ayrıldı.   Tekkeköy Yine Farkını Gösterdi
Tekkeköy Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Tekkeköy’ün Cumhurbaşkanına olan sevdasını herkes iyi bilir. Her Samsun mitingi sonra karayolu vasıtasıyla geri dönüşünde ilçe halkımız yolun kenarında Cumhurbaşkanımızın geri dönüşünü bekler. Cumhurbaşkanımızda her seferinde otobüsünü durdurup halkımıza seslenir. Bu gelenek bu seferde bozulmadı. Bizlere yapmış olduğu konuşmanın ardından 250 Yataklı Tekkeköy Devlet Hastanemizin temelini atan ve açılışını da yapacağını müjdeleyen, bizleri gururlandıran Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ilçem ve şahsım adına çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da kuruma tehdidi yaşayan Ladik Gölü etrafına bungalov evler yapılacak

Samsun'da kuruma tehdidi yaşayan Ladik Gölü etrafına bungalov evler yapılacak