25 Mayıs 2020 Pazartesi

RECEP TAYYİP ERDOĞAN SAMSUN'DA KONUŞTU: BAYRAĞIMIZIN ÜSTÜNDE BAYRAK YOK

Recep Tayyip Erdoğan Samsun'da konuştu: Bayrağımızın üstünde bayrak yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'da yaptığı konuşmada sık sık, 'Tek Devlet, Tek Millet, Tek Bayrak' vurgusu yaparak, "Bizim Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka devletimiz yok. Zaten birliğimizin nişanesi bu. Bizi bölmek isteyenlere karşı bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız" dedi.

25 Mart 2018 Pazar 01:01 GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Samsun 6'ıncı İl Kongresinde yaptığı konuşmada, Afrin ile birlikte diriliş hareketinin başladığını söyleyerek, "Bayrağımızın üstünde bayrak yok. Rengi şehidimizin kadından geliyor, hilal bağımsızlığımızın ifadesi, yıldız şehitlerimizin ta kendisi" dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Samsun 6'ıncı İl Kongresinde yaptığı konuşmasına 16 Nisan halk oylamasında, Türkiye ortalamasının çok üzerinde yüzde 64’lük evet oranıyla kendisine destek veren Samsunlulara teşekkür ederek başladı. Samsun'un kurucu şehir olma vasfıyla milletin gönlünde ayrı bir yeri olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aynı başarı ve desteği Samsunlulardan 2019 seçimlerinde de beklediklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletin kendilerine verdiği desteğe teşekkürlerini hep hizmet olarak ifade etmeye çalıştıklarını söyleyerek bu anlayışla geçtiğimiz 15 yılda ülkenin diğer 80 vilayetiyle birlikte Samsun’a da çok önemli hizmetler getirdiklerini kaydetti. Bu dönemde Samsun’a yapılan yatırım tutarının 22 milyar lira olduğunu bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki dönemde bu çalışmaları daha da ileri taşıyarak Samsun’u büyütmeye devam edeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mart 2019'daki yerel seçime hazırlanıldığını dile getirdi. 2019 Kasım'ında parlamento seçimi ve ardından cumhurbaşkanlığı seçimi olacağını hatırlatan Erdoğan, alandakilere "Hanım kardeşlerim, tüm evlere girmeye hazır mıyız? Ana kademe, kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız? Gençler, lise ve üniversiteli kardeşlerimizi kucaklamaya hazır mıyız?" diye seslendi.

"Bizim selamlama logomuz Rabiamız." ifadesini kullanan Recep Tayyip Erdoğan, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet vurgusu yaparak,
"Bay Kemal diyor ki, 'Bu bir terör örgütünün işaretidir.' Ey gidi Kemal ey, nerelerde dolaşıyorsun sen? Bunun içinde tek millet var, Türk'ü, Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'i, Arap'ı, Gürcü'sü, Boşnak'ı Arnavut'u ile 81 milyon tek millet. Bayrağımızın üstünde bayrak yok. Rengi şehidimizin kadından geliyor, hilal bağımsızlığımızın ifadesi, yıldız şehitlerimizin ta kendisi. Tek vatan, 780 bin kilometrekare ile tek vatan. Vatanımızı bölemeyecekler, böldürtmedik, böldürtmeyeceğiz. İnlerine kadar kovalayacağız dedik. Gabar'da, Cudi'de, Tendürek'te, Bestler Dereler'de kovaladık, kovalamaya devam ediyoruz. Suriye'ye kaçtılar yine kovaladık, Fırat Kalkanı Harekatı ile kovaladık. Afrin'de kovaladık. Artık metal yorgunluğu yok, Afrin'le beraber şimdi diriliş hareketi yeniden başladı. Bizim Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka devletimiz yok. Zaten birliğimizin nişanesi bu. Bizi bölmek isteyenlere karşı bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep beraber kardeş olacağız ve Türkiye olacağız." diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü'den sülale devleti uyarısı!

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü'den sülale devleti uyarısı!