22 Ocak 2021 Cuma

REKTÖR SAİT BİLGİÇ'İN BİYOKÜTLE ENERJİ SANTRALİ YANITI! BEN ANATOMİSTİM

Rektör Sait Bilgiç'in Biyokütle Enerji Santrali yanıtı! Ben anatomistim

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sait Bilgiç, Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili görüşünün sorulması üzerine "Ben anatomistim" dedi.

20 Kasım 2019 Çarşamba 15:47 GÜNCEL

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Rektörü Prof.Dr. Sait Bilgiç'e bugün basın mensupları ile gerçekleştirdiği toplantıda, Çarşamba ilçesinde yapılacak olan Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili görüşü soruldu.


OMÜ Rektörlük binasında bulunan senato toplantı salonunda gerçekleşen basın toplantısında Samsun Canlı Haber Genel Yayın Yönetmeni Gülsüm Atik, rektör Bilgiç'e Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili görüşünü sordu.

OMÜ Rektörü Sait Bilgiç, bu soruya verdiği yanıtta ise, "Siyasi polemik konusu olmuş hususların içerisinde yer alma tercihinde bulunmuyoruz. Bizim akademisyenlerimiz bilimsel konularda herhangi bir açıklama yapmak için izin almalarına gerek yok. Bir konuda uzman ise bunu açıklama konusunda rektörlükten izin almasına gerek yok. Bizden herhangi bir şekilde izin talep eden de olmamıştır. Bu nedenle benim kendi alanım itibari ile, böyle bir konuda zaten söz sarfetmek yetkim söz konusu değil. Ben anatomistim, anatomi ile ilgili alanlarda görev yapıyorum. Benim bildiğim kadarı ile görüşlerini öğrenmek isteyenlere cevap verdiklerini duydum. Kendilerine danışıldığında görüşlerini ifade ettiklerini söylediler. Üniversite olarak bizim bu konuda herhangi bir açıklamamız söz konusu olmadı. Bu ayak üstü bir açıklama yapılabilecek bir konuda değil" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik İlçe Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı esnafları gezdi alış veriş yaptı

Canik İlçe Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı esnafları gezdi alış veriş yaptı