16 Ocak 2022 Pazar

SADECE FERRARİ'Sİ OLAN DEĞİL MERCEDES'İ, AUDİ'Sİ OLANLARDA BAŞVURMUŞ

Sadece Ferrari'si olan değil Mercedes'i, Audi'si olanlarda başvurmuş

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Samsun'da Ferrari sahibinin yardım için yaptığı başvuruyu doğrularken, "Mercedes'i, Audi'si olanlarda başvurdu" dedi.

01 Mayıs 2020 Cuma 12:59 GÜNCEL

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bin liralık Korona Virüs yardım başvurusuna Samsun'dan Ferrari sahibi bir kişinin başvuru yaptığını doğruladı.


Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Samsun'da ki Ferrari sahibinin yanı sıra bin liralık yardım parası izin Mercedes, Audi marka araç sahipleri ile yüklü mal varlığı olanlarında başvuru yaptıklarını ancak bu talepleri ret ettiklerini duyurdu.

Koronavirüsle mücadele kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşların desteklenmesi için devlet tarafından 1000'er liralık destek verileceği duyurulmuştu.

Ancak  bu desteği suistimal edenler çıktı...

Geçtiğimiz günlerde Samsun'da, devletin verdiği bin liralık yardıma başvuran kişinin Ferrari sahibi olduğunun ortaya çıkması,  gündeme oturmuştu.

BAKAN AÇIKLAMA YAPTI
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüs salgınının ekonomiye etkileri nedeniyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan 1000 TL'lik yardımla ilgili konuştu.

BAŞVURULARI REDDEDİLDİ
Samsun'daki Ferrari sahibinin başvurusunu reddettiklerini belirten Selçuk, Mercedes, Audi sahibi kişilerin de bu yardıma başvurduğunu söyledi.

Bakan Selçuk, yaptığı açıklamada "Başvuruları hane bazlı değerlendiriyoruz. Kimi başvurularda görüyoruz ki hanedeki diğer kişilerin üzerinde kayıtlı yüklü miktarda mal varlığı var." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da gazeteciler, gazeteciye sokakta doğum günü sürprizi yaptı

Samsun'da gazeteciler, gazeteciye sokakta doğum günü sürprizi yaptı