25 Haziran 2019 Salı

SADİDE AKBULUT: DİYANET FETÖ, DEAŞ VE PKK TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMA BAŞLATTI

Sadide Akbulut: Diyanet FETÖ, DEAŞ ve PKK terör örgütleri ile ilgili çalışma başlattı

Diyanet İşleri Başkanlığı Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut, FETÖ, DEAŞ ve PKK terör örgütleri ile ilgili açıklama yaparak uyarılarda bulundu.

06 Mayıs 2018 Pazar 20:53 GÜNCEL

Diyanet İşleri Başkanlığı Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut, Diyanetin FETÖ, DEAŞ ve PKK gibi örgütlere karşı halkı bilinçlendirmek için çalışma başlattığını açıkladı.


Diyanet İşleri Başkanlığı Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin 15 Temmuz 2016'da acı bir olay yaşadığını ancak o gün herkesin toplumun hassasiyetleri ve değer ilkelerine ne kadar sahip çıktığını da güçlü şekilde gördüğünü söyledi.

Bu sürecin arka planında toplumun hassasiyetlerinden vurulduğunun görüldüğünü dile getiren Sedide Akbulut "Din üzerinden istismara yeltenerek insanların Allah inancı, ibadet algıları hatta peygamber tasavvurları zedelendi. Zekatımız, sadakamızla öğrencilerimizi, çocuklarımızı, dini hayatı toplumsal hayatla buluşturduğumuzu zannederken aslında bir taraftan toplumumuzun, milletimizin, vatanımızın içinin oyulduğunu göremedik." diye konuştu.

FETÖ'nün, saf ve temiz Anadolu halkının yaşadığı sıkıntılar ile baskılar sonrası çocuklarının başarı kazanıp sosyal statüye sahip olmalarını istemesini kullandığına işaret eden Akbulut, örgütün insanların algılarında göz boyaması yaptığını vurguladı.

FETÖ'nün devletin içine sızan bir ihanet çetesi olduğunu vurgulayan Sedide Akbulut, "İhanet çetesi vatanımıza kastetti ama basiretli milletimiz bunu bertaraf etti ancak bu, tehlike bertaraf edildi anlamında değildir. Bu oyunlar, bu tehlike devam edecektir. O yüzden Diyanet İşleri Başkanlığı olarak derdimiz, FETÖ, DEAŞ ve PKK gibi örgütlere karşı halkımızda bilinç oluşturmak, bu örgütlere karşı ilkeler, ölçüler, kıstaslar göstererek ufuklarını açmak ve yanlışı idrak edebilmelerini sağlamak. Halk din görevlileri aracılığıyla bizzat uyanacak, uyandırılacak ve yanlış neredeyse kendisi görecek. Hedeflediğimiz ana tema bu." diye konuştu.

Sedide Akbulut, FETÖ zihniyetinin Haşhaşilere benzediğini, örgütün insanların zihniyet dünyasında egemenlik elde ettiğini belirterek, "Ticaret ve ihanet şebekesinin amacı oyunlarla ülkemizi küresel güçlerin eline teslim etmekti. Onun için yeniden kendimize gelmeliyiz." dedi.

Hak her zaman batıla galip gelir

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın FETÖ ile mücadele kapsamında çeşitli çalışmalar yürüttüğünü anımsatan Akbulut, vatandaşların farkındalığını artıracak bilgilendirme çalışmaları yaptıklarını kaydetti.

Bu mücadelede merhamet konusunda çok dikkatli hareket edilmesi gerektiğinin altını çizen Akbulut, "Evet, acıyacağız, merhamet edeceğiz ama gerçekten mağdur olanlara." dedi.

Farkındalığı artıracak bu eğitim çalışmalarını önemsediklerini belirten Akbulut, "Türkiye geneline yayılan ekiplerimiz var. Öncelikle din görevlilerimizin cemaatlerini uyarmalarını sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

Sedide Akbulut, üniversiteler, sivil toplum örgütleri ve halka açık konferanslarla bugüne kadar terör örgütleri FETÖ ve DEAŞ konusunda toplumun pek çok kesimine bilgi verildiğini anlattı.

FETÖ'nün en çok dine zarar verdiğini vurgulayan Sedide Akbulut, "Evet, devletin yapısına, işleyişine paralel devlet yapılanması ile zarar verdi ama toplumun din duygusuna da ciddi zararı oldu. Bununla dine olan güven de sarsıldı. Din adına toplanan paralarının, din adına bir araya gelinip yapılan sohbetlerin etkisiyle 'Biz dinle aldatıldık' söylemi çok yaygın. Dinle aldatan asla iflah olamaz. Allah, ayetinde bize müjdeyi veriyor zaten. Hak her zaman batıla galip gelir." değerlendirmesinde bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Eyüp Güler SESOB Başkanlığına 34 oy farkı ile yeniden seçildi

Eyüp Güler SESOB Başkanlığına 34 oy farkı ile yeniden seçildi