12 Temmuz 2020 Pazar

SAĞLIK BAKANI DEMİRCAN:SAĞLIKTA İKİNCİ DÖNÜŞÜM DÖNEMİ BAŞLIYOR

Sağlık Bakanı Demircan:Sağlıkta ikinci dönüşüm dönemi başlıyor

Samsun'a ziyaret gerçekleştiren Sağlık Bakanı Ahmet Demircan partisinin İlkadım İlçe Başkanlığı'nda açıklamalarda bulundu.Bakan Demircan,"Sağlıkta Türkiye'nin kesbetmiş olduğu bu seviye başarılı bir seviye. Bu seviyeyi burada terk etmek durumunda değiliz. Bunu daha yukarıya taşıyacağız" ifadelerini kullandı.

30 Temmuz 2017 Pazar 15:32 GÜNCEL
Partisinin İlkadım İlçe Başkanlığını ziyaret eden Demircan, gazetecilere yaptığı açıklamada, insanların doğmadan önce sağlık hizmetiyle karşılaştığını, bu hizmetin ölüm anında bittiğini söyledi.

Tatil olmayan hizmetlerin 7 gün 24 saat sürdüğüne işaret eden Demircan, şunları dile getirdi:

"Ülkemizde büyük bir kurumdur, başarılı bir yere gelmiştir. Geçmiş dönemlerden daha önde hizmet etmiş bir kurum. Böyle bir kurumun başına bu hizmetleri daha yukarıya taşımak, Türkiye'deki sağlık standardını daha üst seviyelere çekmek gibi bir sorumlulukla, değerli Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın teveccühü ve güvenleriyle, Meclis'imiz ve tüm arkadaşlarımızın desteğiyle, sizlerin de vereceği destekle milletimize hizmet etmek üzere bu göreve getirilmiş bulunuyorum.

Görevimin sorumluluğunun bilincindeyim, ağır olduğunun bilincindeyim."

"Bir yerde bir vatandaşımız hizmete ulaşamazsa kendimizi bundan sorumlu tutarız"

Türkiye'nin sağlık hizmetlerinde belirli bir seviyeye geldiğini anlatan Demircan, bu hizmetlerin, milletin karşısında yüzlerini ak eden hizmetlerden olduğunu vurguladı.

Demircan, Türkiye'de sağlıkla ilgili birtakım sorunlar bulunduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Bakanlığımız bir tespit yapıyor, varsa bir problem çünkü çok dinamik bir hizmet, her an gelişme duyulan bir hizmet... Bir yerde bir vatandaşımız hizmete ulaşamazsa kendimizi bundan sorumlu tutarız, sorumluluğunu hissederiz. Mesela, en son bir dağcı kardeşimiz, Kaçkar Dağları'nda dün dağcılık yaparken 3 bin 500 metre rakımda düşerek ayağını kırdı. Ona ulaşmak için gece yarılarına, sabah kadar takip ettik olayı. Bu sabah alındı oradan çünkü helikopterler yanaşamadı, bizim helikopterlerimiz yanaşamadı.

Silahlı Kuvvetlerden gelen helikopterler yaklaşamadı. Oraya karayoluyla ulaşıldı ve sağlıklı şekilde tedaviye alındı. Böyle bir hizmet, alan tanımıyor, zaman tanımıyor, mekan tanımıyor. Böyle bir hizmette elbetteki sıkıntılı noktalar gelirse önümüze, üzerimize düşeni yapacağız ama şundan emin olun: Sağlıkta Türkiye'nin kesbetmiş olduğu bu seviye başarılı bir seviye. Bu seviyeyi burada terk etmek durumunda değiliz. Bunu daha yukarıya taşıyacağız."

Sağlıkta ikinci dönüşüm döneminin başarılı şekilde devam ettiğini vurgulayan Demircan, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde şehir hastanelerinin başını çektiği, lokomotifliğini yaptığı sağlıkta ikinci dönüşüm dönemine giriliyor. Biz de bu konuda üzerimize düşen görevi sonuna kadar yapacağız. Türkiye'yi bölgesinde ve dünya üzerinde parmakla gösterilir, örnek alınır bir sağlık merkezi haline getirmeyi hedeflerimize koymuş bulunuyoruz." diye konuştu.

Sağlık Bakanı Demircan'a ziyaretinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Akif Çağatay Kılıç, Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel eşlik etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cübbeli'den Mehmet Görmez'in emekliye ayrılışına hakaret

Cübbeli'den Mehmet Görmez'in emekliye ayrılışına hakaret