22 Ekim 2021 Cuma

SALIPAZARI İLÇESİ İÇİN 1 MİLYON 922 BİN 155 TL'LİK PROJENİN SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Salıpazarı ilçesi için 1 milyon 922 bin 155 TL'lik projenin sözleşmesi imzalandı

Samsun'un Salıpazarı ilçesi için 1 milyon 922 bin 155 TL'lik projenin sözleşmesi imzalandı. Salıpazarı ilçesi Yerel Eylem Grubu'nun hazırladığı projenin sözleşmesi TKDK Samsun İl Koordinatörlüğü arasında imzalandı.

22 Temmuz 2020 Çarşamba 14:08 GÜNCEL
Samsun'un Salıpazarı ilçesi Yerel Eylem Grubu ile TKDK Samsun İl Koordinatörlüğü arasında 1 Milyon 922 bin 155 TL' lik proje sözleşmesi imzalandı.

IPARD Programı 7. Başvuru döneminde, LEADER tedbiri kapsamında, TKDK Samsun İl Koordinatörlüğüne Yerel Kalkınma Stratejisi ile başvuru yapan Salıpazarı Yerel Eylem Grubunun Stratejisi, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylandı.

AB-Türkiye eş finansmanı ile, tamamı hibe olarak tahsis edilen, 1 Milyon 922 bin 155 TL'lik projenin sözleşmesi, TKDK Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan ve Salıpazarı YEG adına yetkili Emine Dağlıoğlu arasında imzalandı.Salıpazarı Yerel Eylem Grubu Derneği Başkanı Emine Dağlıoğlu imza töreninde yaptığı değerlendirmede, "Yerel Kalkınma Stratejisi kapsamında, kırsal ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ve istihdama katkıda bulunmak, yerel, doğal ve kültürel kaynaklara dayalı kırsal turizm ürünlerinin geliştirilmesi, topluluğun kültürel ve sosyal yaşamının geliştirilmesi ve yerel örgütlerin, derneklerin desteklenmesine yönelik bir dizi faaliyet gerçekleştirilecektir" dedi.

Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül YEG Başkanı Emine Dağlıoğlu’na, YEG kurulma sürecinden başlayarak YKS hazırlama sürecinde yoğun mesai harcayan YKS hazırlama ekibine ve emeği geçen tüm Salıpazarı gönüllülerine teşekkür etti.

İmza törenin Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ve Belediye Meclis Üyesi İbrahim Yılmaz  da katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun SASKİ'nin Genel Müdürü Fatih Yıldız görevden alındı

Samsun SASKİ'nin Genel Müdürü Fatih Yıldız görevden alındı