02 Ağustos 2021 Pazartesi

SAMÇEP BAŞKANI ÖZDAĞ, DENİZE KANALİZASYON AKMASI OLAYI İLE İLGİLİ SASKİ'YE TEPKİ GÖSTERDİ

SAMÇEP Başkanı Özdağ, denize kanalizasyon akması olayı ile ilgili SASKİ'ye tepki gösterdi

Samsun Çevre Platformu(SAMÇEP) Başkanı Mehmet Özdağ, Atakum ilçesinde denize kanalizasyon suyunun akması ile ilgili SASKİ Genel Müdürüne tepki göstererek, "Sen olsan bu suda yüzer misin " diye sordu.

04 Ağustos 2019 Pazar 16:47 GÜNCEL

Samsun Çevre Platformu(SAMÇEP) Başkanı Mehmet Özdağ, SASKİ'nin Atakum ilçesinde denize kanalizasyon suyunun aktığı iddiaları ile ilgili yaptığı açıklamanın bir itiraf olduğunu söyledi.


SASKİ'nin görüntülere de yansıyan kanalizasyon suyunun denize akıtıldığı anlarla ilgili yaptığı açıklamada, "Arıza kısa sürede giderildi" şeklinde ki savunmasını da eleştiren SAMÇEP Başkanı Özdağ, "Kısa süreden kasıt nedir? Neredeyse sabahtan akşama kadar süren arıza kısa mıdır? Denize kaç metreküp atık su boşaltılmıştır? Samsun halkı denizde yüzerken tonlarca kanalizasyon atığı mavi bayraklı plaja boşaltılmıştır. Yine yapılan açıklamada,  'denize kanalizasyon değil atık su boşaltılmıştır' denilerek Samsun halkı ile alay edilmektedir. " dedi.

SAMÇEP Başkanı Mehhmet Özdağ, Atakum ilçesinde denize kanalizasyon akıtılması olayı ile ilgili yaptığı açıklamada, şunları dile getirdi.
"SASKİ’nin açıklaması ciddiyetten uzak. Atakum'da denize kanalizasyon akıltılmasının infial yaratması üzerine, SASKİ yönetiminin yaptığı basın açıklaması  itiraf niteliğindedir. Öncelikli olarak yapılan açıklamadan; Çobanlı İskelesi terfi istasyonunda arızalı olan pompa sayısının birden fazla olduğu görülmektedir. Yönetim sorumluluğu sadece sorunu çözmek değil, sorun oluşmadan riskleri en aza indirmektir. Birden fazla pompa arızanlıdığı halde neden zamanında bakım onarım faaliyetleri yapılmamıştır. SASKİ yönetiminin önleyici bakım-onarım faaliyeterini aksattığı görülmektedir.  Arızanın kısa sürede giderildiği iddia edilmektedir. Kısa süreden kasıt nedir? Neredeyse sabahtan akşama kadar süren arıza kısa mıdır? Denize kaç metreküp atık su boşaltılmıştır? Samsun halkı denizde yüzerken tonlarca kanalizasyon atığı mavi bayraklı plaja boşaltılmıştır. Yine yapılan açıklamada; “denize kanalizasyon değil atık su boşaltılmıştır” denilerek Samsun Halkı ile alay edilmektedir. "

KENDİLERİ BU SUDA YÜZER Mİ
"Çobanlı’da denize boşaltılan suda kendileri yüzerler mi, çocuklarını bu suya sokarlar mı? Son zamanlarda Samsun’da SASKİ ile yaşanan sorun sadece Çobanlı İskalesi ile sınırlı değildir. Samsun’un doğusundan batısına, Liman içine, Mert Irmağına ve Doğu Parkın doğusuna atık su boşlatılmaktadır. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanını Göreve Davet Ediyoruz Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Samsun Halkına karşı doğrudan sorumludur.  Belediyelerin görevi bulundukları illerde yaşayan insanlara temiz ortam sağlayarak, yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürmelerini sağlamaktır.  Bahaneler uydurarak plajlarımıza kanalizasyon atığının deşarj edilmesi ne sebeple olursa olsun affedilemez.  Sorumlular hakkında gerekli idari soruşturma derhal başlatılmalıdır."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cemil Deveci belediyede gündeme gelen cinsel taciz iddiası ve olayı ile ilgili açıklama yaptı

Cemil Deveci belediyede gündeme gelen cinsel taciz iddiası ve olayı ile ilgili açıklama yaptı