20 Haziran 2019 Perşembe

SAMDEF'TEN TRABZONLU İŞ ADAMLARI OLMAZSA AÇ KALIRSIN DİYEN İLÇE BAŞKAN YARDIMCISINA TEPKİ

SAMDEF'ten Trabzonlu iş adamları olmazsa aç kalırsın diyen ilçe başkan yardımcısına tepki

Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu (SAMDEF) Başkanı Metin Şenel, "Trabzonlu iş adamları olmazsa aç kalırsın" diyen AK Parti Canik İlçe Başkan Yardımcısı Lütfi Çağlar'a çok sert tepki gösterdi.

25 Kasım 2018 Pazar 15:55 GÜNCEL

Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu (SAMDEF)  Başkanı Metin Şenel,  mikro milliyetçiliğe tepki göstermek isterken büyük bir gafa imza atarak 'Trabzonlu iş adamları olmazsa aç kalırsın' diyen AK Parti Canik İlçe Başkan Yardımcısı Lütfi Çağlar'ı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şikayet edeceklerini açıkladı.


Samsun'da AK Parti Canik İlçe Başkan Yardımcısı Lütfi Çağlar'ın sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşıma Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu (SAMDEF) çok sert tepki gösterdi. SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel;, “Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe’ye çıkacağız” dedi.

AK Parti Canik İlçe Başkan Yardımcısı Lütfi Çağlar'ın, sosyal medya üzerinden paylaştığı "Ne kadar zorluyorsun, Trabzonlu iş adamları olmazsa aç kalırsın. Kaç tane Samsunlu iş adamı var, bir araştır. Ondan sonra ayrımcılık yap. Reis ne derse o olur"  yorumu, üzerine harekete geçen SAMDEF Yönetimi yapmış olduğu açıklama ile Çağlar’ın görevden alınmasını isteyerek olayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletmek üzere harekete geçileceğini belirttiler.

Büyük bir sivil toplum örgütü olduklarını hatırlatan SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel; “Sosyal Medya Üzerinden Samsun Milletvekillerine Samsunlulara yönelik bu cümleleri sarf eden densizi biz Cumhurbaşkanına iletmeden görevden alın ve gereğini yapın. Aksi takdirde tüm üye derneklerimizle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepeye çıkacağız” dedi.SAMDEF Başkanı Metin Şenel; “İnsanları ayrıştırarak ve ötekileştirerek birlik beraberliğimizi bozmaya kalkan ve hangi odaklardan beslendiği belli olamayan bu kişi fikirleri ile sadece Samsun için değil tüm ülkemizin birlik ve beraberliğine karşı bir tehdit olarak görmekteyiz. Bu kişinin acilen görevden alınmasını ilk olarak İl Başkanlığımız ve diğer mercilerden talep ediyoruz. Samsunun huzurunu kimsenin bozmasına izin vermeyiz.” Dedi.

SAMDEF Genel Başkanı Şenel AK Parti yetkililerine seslenerek, "Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu olarak buradan Samsun’u temsil eden Ak Partili siyasilere sesleniyorum. Sayın Ahmet Demircan, Sayın Yusuf Ziya Yılmaz, Sayın Çiğdem Karaarslan, Sayın Fuat Köktaş, Sayın Orhan Kırcalı vekillerimize bu kendini bilmez, Samsun ekmeğini yiyip, Sayın Cumhurbaşkanının ismi ile bir yerlere gelip Samsunlulara yönelik bu cümleleri sarf eden densizi biz Cumhurbaşkanına iletmeden görevden alın ve gereğini yapın. Aksi takdirde federasyonumuza bağlı 37 dernek ve 33000 bin üyemiz ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe’ye çıkacağımızı kamuoyuna bildiririz.” dedi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

öz samsunlu

26 Kasım 2018 Pazartesi 16:55

Densiz densiz samsunlu olarak bizde oy vermeyecegiz mustafa demire madem oyle samsunun öz evladi hangi partiden aday olursa olsun ona verecegiz madem boyle ayrimcilik var

Surmeneli

26 Kasım 2018 Pazartesi 09:25

Bu seçimlere hazırlanan süreçte ve özellikle akparti adayını açıklamasının ardından yapılan çirkin açıklama çok manidardır. Ben Samsun'daTrabzonlu biri olarak,dinimizinde kabul etmediği bu edepsiz ve aşağılık açıklamayı lanetliyorum.bu tezgaha samsunlu vatandaşlarımızla Trabzonlu vatandaşları karsikarsiya getirmeye çalışanlar emellerine kavusamayacak.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SAMKON Başkanı Sezgin Gümüş'ten 'Trabzonlu işadamları olmazsa aç kalırsın' sözlerine tepki

SAMKON Başkanı Sezgin Gümüş'ten 'Trabzonlu işadamları olmazsa aç kalırsın' sözlerine tepki