16 Ocak 2022 Pazar

SAMGAZ VE YEDAŞ'A KORONA VİRÜS ÇAĞRISI! BORÇLARI ERTELEYİN

SAMGAZ ve YEDAŞ'a Korona Virüs çağrısı! Borçları erteleyin

Samsun'da Korona Virüs tehlikesi nedeniyle SASKİ su borçlarını erteleyip, kesik olan abonelerin de suyunu açarken, aynı uygulamanın SAMGAZ ve YEDAŞ tarafından da yapılması talep edildi.

17 Mart 2020 Salı 00:45 GÜNCEL

Samsun SASKİ, Korona Virüs nedeniyle kesik olan su abonelerinin suyunu açıp, su borçlarını da Ramazan ayı sonuna ertelerken, aynı uygulamanın doğalgaz ve elektrikte de uygulanması istendi.


Ölümcül Korona Virüs'ten korunmak için hijyenin önemine ciddi anlamda dikkat çekilirken, SASKİ'nin bu kapsamda su borçlarını erteleyip, kesik olan suları da açması takdir topladı. Ancak elektrik ve doğalgaz abonelerinin bir çoğu faturalarını ödemekte zorlanırken, elektriğin borçtan dolayı kesilmesi halinde doğalgazın yanmayacağı, doğalgazın borçtan kesilmesi halinde de evlerde sıcak su olmayacağı gerçeği de ortada. 

SAMSUN KENT HABER'DEN ÇAĞRI
Bu nedenle Samsun Kent Haber olarak doğalgaz arzını sağlayan SAMGAZ ve elektrik kurumu YEDAŞ'a bir çağrı da bulunarak, Korona Virüs tehdidi ortadan kalkana kadar en azından şu süreçte borçtan dolayı abonelerinin elektrik ve doğalgazını kesme işlemlerine bir süre ara vermelerini istiyoruz.

Bu yönde Samsun'da vatandaşların da büyük ölçüde beklentisi olduğu bir gerçek. Zira Korona Virüs'ten korunmak için evlerin ve insanların hijyenik ortamlarda olmaları çok önemli bir konu. 

SASKİ'nin su borçlarını ertelemesi, kesik olan su abonelerinin de suyunu açması, elektrik ve doğalgazı borçtan dolayı kesilecek olan vatandaşı zora sokacak ve virüs ile ilgili ciddi bir risk ortaya çıkmış olacak. Önlem ve tedbirler kapsamında YEDAŞ ve SAMGAZ'da borçları erteleyerek, kesik olan abonelerinin elektrik ve doğalgazını açarak Korona Virüs ile mücadeleye toplum lehine en azından bir katkı sunmalıdır diye düşünüyoruz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Asarcık ilçesinde karda mahsur kalan diyaliz hastalarını jandarma kurtardı

Asarcık ilçesinde karda mahsur kalan diyaliz hastalarını jandarma kurtardı