25 Mayıs 2019 Cumartesi

SAMKON BAŞKANI SEZGİN GÜMÜŞ'TEN 'TRABZONLU İŞADAMLARI OLMAZSA AÇ KALIRSIN' SÖZLERİNE TEPKİ

SAMKON Başkanı Sezgin Gümüş'ten 'Trabzonlu işadamları olmazsa aç kalırsın' sözlerine tepki

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu(SAMKON) Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 'Trabzonlu işadamları olmazsa aç kalırsın' diyen AK Parti Canik İlçe Başkan Yardımcısı Lütfi Çağlar'a tepki gösterdi.

25 Kasım 2018 Pazar 16:54 GÜNCEL

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 'Trabzonlu iş adamları olmazsa aç kalırsın' diyen AK Parti Canik İlçe Başkan Yardımcısı Lütfi Çağlar'ın o sözlerini eleştirdi.


AK Parti Canik İlçe Başkan Yardımcısı Lütfi Çağlar'ın 'Trabzonlu işadamları olmazsa aç kalırsın' şeklinde ki sözlerine tepki gösteren SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, "Bu yemek yediğin kaba nankörlüktür" dedi.

Irkçılık yapılmaması uyarısında da bulunan Sezgin Gümüş, sosyal medya hesabından konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Lütfi Çağlar'ın sarfettiği sözlerle ilgili şunları dile getirdi.
"Kıymetli hemşehrilerim; büyüyen, birleşen Samsunda hepimize ziyadesi ile yer var ancak bölünen küçülen Samsunda hiçbirimize yer kalmaz. Samsun Karadeniz’in ağabeysi ve en büyük şehridir, dolayısı ile dışarıdan özellikle Doğu Karadenizden yoğun olarak göç alan ve almaya devam eden metropol şehirdir. Nasıl bizler İstanbul’lu olmamamıza rağmen İstanbul'da siyaset yapıyorsak dışarıdan gelen hemşehrilerimizinde Samsunda siyaset yapmaları en doğal haklarıdır. Ancak onlara Hamiyetperver ellerini uzatan Samsun halkına saygılı olmaları kayd-u şartı ile!!! Canik AK Parti İlçe başkan yardımcısının tahrikane ve cahilane açıklamalarını ciddiye almamalıyız bu sözü sarfeden zevat yemek yediği tabağa tükürerek ayıp etmiş ve nankörlük yapmıştır... Akpartinin disiplin kurulunu çalıştırarak gereğini yapacağı ümit ediyorum aksi halde Akpartide bu ayıba ortak olmuş olur... şimdi olayları ırkçılık boyutuna indirgeyerek işi bir iç savaşa getirmeden; “madem Samsun’dayım o halde Samsun’luyum” diyebilen siyasetçilere ihtiyacımız var... gerisi Samsun’u bir açmaza sürükler oda bize yakışmaz.  Bu yazdıklarımın ışığında iktidar partisinde ikbal mevkiinde bulunupta adı hiçbir şaibeye karışmayan Bakanlığı döneminde ülkeye önemli hizmetlerde bulunmuş olan ve gurbetteki hemşehrileri ile her zaman sıcak ilişkiler içerisinde bulunan MUSTAFA DEMİR bey Akparti Samsun Büyükşehir belediye başkan adayı olmuştur, kendisine hasseten başarılar diliyorum."


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 'Trabzonlu iş adamları olmazsa aç kalırsın' diyen AK Partili o isim görevden alındı

Samsun'da 'Trabzonlu iş adamları olmazsa aç kalırsın' diyen AK Partili o isim görevden alındı