26 Haziran 2019 Çarşamba

SAMKON ÇAĞATAY KILIÇ'I CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A ŞİKAYET ETTİ

SAMKON Çağatay Kılıç'ı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şikayet etti

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu(SAMKON) AK Parti Samsun Milletvekili ve eski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şikayet etti.

30 Nisan 2018 Pazartesi 16:22 GÜNCEL

Samsun Sivil  Toplum Kuruluşları Konfederasyonu'nun(SAMKON), Gençlik ve Spor eski Bakanı ve Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç'ı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şikayet ettiği öğrenildi.


SAMKON'un yönetim kurulu kararı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Çağatay Kılıç ile ilgili şikayetlerinin yer aldığı bir mektup gönderdiği gündeme geldi. 

SAMKON tarafından Çağatay Kılıç ile ilgili yapılan şikayette  "Eğer siyasetçinin sermayesi insan ise Akif Çağatay Kılıç sermayesine ihanet  ederek AK Partiye ve zat-ı şahanenize zarar vermiştir. Akif Çağatay Kılıç'ı  ne Samsunda nede İstanbul’da milletvekili olarak görmek istemiyoruz" şeklinde ifadelerin yer aldığı gündeme geldi.

SAMKON'un Çağatay Kılıç'ı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şikayet etmesine ise Kılıç'ın konfederasyonun iç işlerine müdahale etmesinin neden olduğu ileri sürüldü. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Çağatay Kılıç ile ilgili gönderilen şikayet mektubunda, şunlar dile getirildi.
"Bu şahıs gerçek hayatı tanımadan ikbal makamına oturduğu  için insanlara yukarıdan bakan, alaycı ve tahkir edici üslubu ile UZUN ADAM’ın kredisini  hoyratça heba etmiş bunlar yetmiyormuş gibi yaklaşık çeyrek asırda acı, elem ve gözyaşı ile kurduğumuz(bu zaman diliminde kendisini Samsunlu olarak hiç bir yerde görmedik) konfederasyonumuzun iç işlerine karışmaya, tek adaylı geçen genel kurullarımızda muhalifleri cesaretlendirerek aday çıkartıp( her seçimde ise desteklediği taraf ancak %30 oy alabilmiştir) yapıyı ayrıştırmaya ve çatırdatmaya çalışmış sonuçta ise iç huzurumuzu bozmuştur. Eğer Siyasetçinin sermayesi insan ise Akif Çağatay Kılıç sermayesine ihanet ederek Ak Partiye ve zat-ı şahanenize zarar vermiştir. Özet geçtiğim bütün bu gelişmeler neticesinde Yönetim kurulumuzun oy birliği ve konfederasyonumuza üye  federasyonlarımızın umumi arzusu üzerine: Alın teri ve emeğin, teşkilat kutsiyetinin, kitle organizasyonun ve hemşehri sevgisinin ne demek olduğunu çok iyi bildiğiniz için bizleri anlayışla karşılayacağınızdan cesaretle Akif Çağatay Kılıç'ı ne Samsunda nede İstanbul’da milletvekili olarak görmek istemiyoruz! Bu rica mızın kabul görmesi temennisi ile tam destek sağlayacağımız 24 Haziran seçimlerinde üstün başarılar diliyoruz." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun Milletvekili aday adayı Turan: TKDK olarak 1030 projeye imza attık

AK Parti Samsun Milletvekili aday adayı Turan: TKDK olarak 1030 projeye imza attık