25 Ekim 2021 Pazartesi

SAMKON GENEL BAŞKANI SEZGİN GÜMÜŞ JOE BİDEN'İ LANETLEDİKLERİNİ AÇIKLADI

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş Joe Biden'i lanetlediklerini açıkladı

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) Genel Başkanı Sezgin Gümüş, Joe Biden'in gündeme gelen Türkiye'ye yönelik açıklamalarını lanetlediklerini söyledi.

16 Ağustos 2020 Pazar 20:41 GÜNCEL

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, ABD Başkan adayı Joe Biden'in Türkiye'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı muhalefeti güçlendireceğine ve destekleyeceğine yönelik açıklamalarına sert tepki gösterdi.


Sezgin Gümüş, Joe Biden'in sözleri ile ilgili yaptığı açıklamada,  "Talihsiz ve hadsiz açıklamasından dolayı Joe Biden'i Samsun hemşehri grubu adına lanetliyor ve bizlerde kendi imkanlarımız çerçevesinde mütekabiliyet esasına göre  Biden’ın rakiplerini açıktan destekleyeceğimizi deklare ediyoruz" dedi.

ABD Başkan adayı Biden'in 7 ay önce sarf ettiği ortaya çıkan Türkiye'ye yönelik sözleri ile ilgili açıklama yapan Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) Başkanı Sezgin Gümüş şunları dile getirdi.
"Son günlerde ABD Başkan adayı Joe Biden’ın ülkemiz  aleyhinde yaptığı açıklamalar Türkiye gündemini ziyadesi ile meşgul etmektedir. Öncelikle talihsiz ve hadsiz açıklamasından dolayı Joe Biden’i Samsun hemşehri grubu adına lanetliyor ve bizlerde kendi imkanlarımız çerçevesinde mütekabiliyet esasına göre  Biden’ın rakiplerini açıktan destekleyeceğimizi deklare ediyoruz..!! Apaçık görülüyor ki neo-kapitalist Hristiyan batı dünyasının ülkemiz üzerindeki haçlı emelleri hala olanca iştahıyla yaşamaktadır. O halde beka şuurunu ve meselesini bir an bile elden bırakmamalıyız; siyasi saiklerle beka gerekçelerini hafife alan dostlar artık önce vatan demenin zamanı gelmiştir zira sen Türk olduğunu unutsan bile, karşımızdaki Hristiyan gökkuşağı ittifakı senin Türk olduğunu asla unutmamaktadır. Samsun diasporası adına Hristiyan gökkuşağı ittifakına haykırıyorum! Mavi vatan ve Anadolu’da ne çizilecek sınırımız nede verilecek bir tek insanımız vardır... tarihi istatistikler gösteriyor ki Türk yurdunun asla ortağı olmaz, olsa olsa otağı olur bu otağ ise muhasara edemeyeceğiniz tek yerdir. Unutmayınız ki Sivas kongresinin ruhu hala yaşamaktadır. Milletin kaderini ne batı ne ABD yine  milletin azim ve kararı belirleyecektir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir Terme ilçesinde konuştu! Samsun'da 950 mahalleyi tek tek gezeceğim

Mustafa Demir Terme ilçesinde konuştu! Samsun'da 950 mahalleyi tek tek gezeceğim