04 Temmuz 2020 Cumartesi

SAMKON PHOTOSHOP ÜRÜNÜ O GÖRSELLERLE İLGİLİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

SAMKON photoshop ürünü o görsellerle ilgili suç duyurusunda bulundu

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu(SAMKON) Genel Başkan Sezgin Gümüş, sosyal medyada şahsını ve yönetim kurulu üyelerini hedef alan, iftira içerikli photoshop ürünü görsellerle ilgili suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

20 Kasım 2017 Pazartesi 15:38 GÜNCEL

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, sosyal medyada sahte hesaplar üzerinden şahsını ve yönetim kurulu üyelerini hedef alan iftira içerikli algı operasyonlarına sert tepki gösterdi.


Sosyal medyada, sahte hesaplardan photoshop marifeti ile kendi fotoğrafları ve yönetim kurulu üyelerinin fotoğrafları kullanılarak bir siyasi partiye destek verdikleri yönünde görüntülerin yayınlandığını kaydeden Sezgin Gümüş, "Bu görüntüleri photoshop üzerinde yapıp, sosyal medyada yayınlayanlarla ilgili SAMKON olarak gerekli suç duyurusunda bulunduk. Bizlerin ve SAMKON üyelerimizin söylemediği, yada açıklamadığı sözlerle ilgili olarak tamamen çirkin bir algıya yönelik olduğu ortada olan bu paylaşımları yapanlar, yüce Türk adaleti karşısında hesap verecek. Başta şahsım olmak üzere yönetim kurulu üyelerimizi hedef alan ve bizlerin fotoğraflarının yanına sanki bizler böyle bir açıklama yapmışız gibi, photoshop marifeti ile yazılar yazarak kamuoyunda aklı sıra algı yapmaya çalışan bu iftiracı alçaklar bir bir ortaya çıkacak ve adalet önünde hesap verecektir" dedi.

SAMKON Genel Başkanı olarak şahsının ve yönetim kurulu üyelerinin fotoğraflarının yer aldığı bir siyasi partiye destek verdiklerine dair görsellerle hiç bir ilgilerinin bulunmadığının altını çizen Sezgin Gümüş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

"SAMKON olarak kurtaran şehir Samsun'un menfaatleri başta olmak üzere ülkemizin menfaatleri doğrultusunda çalışan bir sivil toplum örgütüyüz. SAMKON olarak herhangi bir siyasi partinin yan kuruluşu olmamız söz konusu değildir. Ancak Sezgin Gümüş olarak, gökkuşağı ittifakı ile kuşatılmaya çalışılan ülkemiz için, tam bağımsızlık mücadelesi veren devletli büyüklerimin sonuna kadar yanında olduğumun, kamuoyu tarafından bilinmesini isterim. Bu noktada, bizlerin ağzından çıkmayan sözleri, sanki söylenmiş gibi ortaya atıp bunu da photoshop üretimleri ile sosyal medyada yayınlayanların neye ve kimlere hizmet ettikleri ortadadır."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ davasında 7 kişi beraat etti, 1 kişi hapis cezası aldı

Samsun'da FETÖ davasında 7 kişi beraat etti, 1 kişi hapis cezası aldı