24 Kasım 2020 Salı

SAMKON'DAN İDLİB AÇIKLAMASI! SON NEFERE KADAR ORDUMUZUN YANINDAYIZ

SAMKON'dan İdlib açıklaması! Son nefere kadar ordumuzun yanındayız

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 33 şehidin ardından yaptığı İdlib açıklamasında, "Savaş ilanı halinde son nefer, son nefese kadar ordumuzun yanında olacağız" dedi.

28 Şubat 2020 Cuma 19:35 GÜNCEL

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, İdlib'de 33 askerimizin şehit olduğu saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.


Sezgin Gümüş yaptığı İdlib açıklamasında 33 askerimizin rejim güçleri tarafından gerçekleştirilen alçak saldırıda şehit olduklarını belirterek, şunları dile getirdi.
"Silah arkadaşlarını tahkim etmek maksatlı İdlip’de hareket halindeki Mehmetçiğimiz Suriye rejim güçlerinin hava saldırısına maruz kalmış ve 33 evladımız şehadet şerbetini içerek hakka yürümüştür. Şehadet şerbetini içen evlatlarımıza Allah'tan rahmet diler, başta kederli aileleri olmak üzere Aziz milletimize baş sağlığı diler, yaralı evlatlarımıza ise acil şifalar dileriz. Gün tarihinin kara sayfalarına giren hazin bir gündür; gün siyasi çekişmeleri bir tarafa bırakıp devleti Ebed müddet anlayışı etrafında birleşme günüdür.  Hükümetimiz tarafından bu konuda alınmış ve alınacak her türlü kararın arkasında olacağımızı şimdiden ilan ederiz. Niha-i amacı devletimizin varlığı, milletimizin birlik ve beraberliğine katkı sağlamak olan SAMKON; bütün siyasi mülahazalardan azade bir şekilde Suriye'nin kuzeyine yapılacak muhtemel operasyon veya savaş ilanı halinde son nefer, son nefes, son damla kadar ordumuzun yanında olacağını , ihtiyaç halinde ise yaşımıza, statümüze ve ekonomimize bakmaksızın mübarek ordumuza nefer ve kurban olacağımızı Türk kamuoyu ve hassaten Haçlı zihniyetine sahip neo kapitalist batılı güçlere şimdiden ilan ediyoruz. Rabbim şanlı ordumuzun gazasını mübarek, kılıcını keskin eylesin."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İdlib şehidi uzman onbaşı Tayfun Pekel'in cenazesi Samsun'a getirildi

İdlib şehidi uzman onbaşı Tayfun Pekel'in cenazesi Samsun'a getirildi