17 Eylül 2021 Cuma

SAMPA OTOMOTİV PATRONUNUN İŞÇİLERE GÖNDERDİĞİ CEP MESAJLARI İFŞA OLDU

SAMPA Otomotiv patronunun işçilere gönderdiği cep mesajları ifşa oldu

Samsun'da SAMPA Otomotiv'in patronu Tarık Altuncu'nun fabrikada ki işçilerin sendika üyesi olması sonrası işçilere gönderdiği mesajlar ifşa oldu.

30 Temmuz 2020 Perşembe 19:14 GÜNCEL

SAMPA Otomotiv'de 100 civarında işçinin sendika üyesi oldukları için işten çıkartıldıkları gündeme gelirken fabrika yetkilileri yaptıkları açıklama ile işçilerin sendika üyesi oldukları için işten çıkartılmadığını savundu, ancak fabrikanın patronunun işçilere gönderdiği mesajlar tam aksini söylüyor..


SAMPA yetkilileri ve hukuk müşaviri yaptığı açıklamada, işçilerin sendika üyesi oldukları için işten çıkartılmadıklarını söylerken, SAMPA'nın patronu Tarık Altuncu'nun ise fabrikada çalışan işçilerin cep telefonlarına gönderdiği mesajda yazdıkları bu savunmanın adeta tam tersini söyler nitelikte ifadeler içeriyor.

TARIK ALTUNCU İŞÇİLERE MESAJ ATTI! KÖTÜ KİŞİLERİ ARAMIZA SOKMAYALIM
SAMPA Otomotiv'de işçiler sendika üyesi olduktan sonra patron Tarık Altuncu'nun işçilerin cep telefonlarına gönderdiği mesajda, "Bazı zamanlarda bu büyümemizi ve başarımızı kıskanan kötü niyetli insanlar ortaya çıkabilir. Bunlar içimizden yada dışarıdan olabilirler. Bizleri birbirimize düşürmeye çalışabilirler. Buna müsaade etmemeliyiz, birlik olmalıyız, beraber kalmayız. Aramıza bu kötü niyetlileri sokmamalıyız. Sizlere inancım sonuna kadar devam edecektir. Lütfen bu kötü niyetli insanları, hukuksal işlem başlatabilmemiz için, direkt benimle irtibata geçerek bana bildirin. Allah'a emanet olun, sağlıcakla kalın" ifadelerini kullandığı görüldü.

PATRON CEP TELEFONUNU VERDİ İŞÇİLERİ İSPİYONCULUĞA ZORLADI
SAMPA'nın patronu Tarık Altuncu'nun fabrikada sendika olayının gündeme gelmesi sonrası işçilere gönderdiği cep mesajlarında, "Kötü niyetli insanlar içimizden yada dışarıdan olabilirler. Aramıza bu kötü niyetlileri sokmamalıyız"  ifadesi ile sendika ve sendikaya üye olan işçileri kast ettiği öne sürülürken, mesajın sonralarında sarf ettiği " Lütfen bu kötü niyetli insanları, hukuksal işlem başlatabilmemiz için, direkt benimle irtibata geçerek bana bildirin." diyerek şahsi cep telefonunu da vererek, fabrikada ki işçileri ispiyonculuğa zorladığı iddia ediliyor.

SENDİKAYA ÜYE OLMA İKRAMİYE VERECEĞİZ
SAMPA Otomotiv'de bazı işçilerin sendikaya üye olması sonrası, diğer işçilerin de sendikaya üye olmalarını engellemek için, işçilere ikramiye sözlerinin verildiği SMS'ler gönderildiği de ortaya çıktı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 7 Yorum

Ramazan Keskinoğlu

10 Ağustos 2020 Pazartesi 14:06

Tarık bey bensampada çalışan ramazan tarık beyin ceptelefonunu alabilirmiyim

zafer

02 Ağustos 2020 Pazar 02:14

ulan çakal adamlar işçiye 1 aaş ikramiye vereceklermiş. bu zamana kadar neredeydiniz sendika gelincemi tutuştunuz.. sendika gelmesin diye herşeyi yapıyorsunuz.. sendika geldimi 2 veya 3 maaş ikramiye vermek zorunda kalacaksınız.. fakiri garibi düdüklemekten hak yemekten bu günlere geldiniz.. para babası oldunuz. işinizi yasalara uygun yapsanız helalinden yapsanız nasıl bir anda bu kadar büyüyecektiniz acaba

zafer

02 Ağustos 2020 Pazar 02:09

ordan sakat kalan bir sürü elaman var ne tazminat ne bişey adamlar kılıfına uyduruyor.. iş kur üzerinden aldıkları yüzlerce elaman var istedimi yasak olmasına rağmen 3 4 günde kapıya koruyor.. adam devleti enayi bellemiş sigorta yok para yok habire iş kur üzerinden elaman alıyor..

k@yipşifre

02 Ağustos 2020 Pazar 01:39

sendikanin isciye kazandirdigi ne var ki kendi ceplerini doldurmaktan baska..benim fikrim

Allah korkusu...

31 Temmuz 2020 Cuma 16:21

Kimse kimseyi enayi yerine koymasın.İşsizliğin zor olduğu,kolay iş bulunamayan bir ortamda,hiç bir çalışan tedbirlerini almadan,ekmeğini sıkıntıya sokacak işlere imza atmaz. Korona zamanı maske ve koruyucu ekipman kullanmak gibi durumları ciddiye alarak çalışır düşüncesindeyim.Anladığım kadarıyla herkesin sendikalı olduğu öğrenildikten sonra maske bahane edilerek kılıf uydurulmuş.Bayram arefesinde işten çıkartılan işçilerin Allah yardımcısı olsun.Bu dünyanın diğer tarafı da var.Allah büyüktür

Sampa mühendis

31 Temmuz 2020 Cuma 15:04

9 senedir sampada mühendisim. Bu sene 2020 başı (belki 2019 sonu da olabilir) ikramiye verileceğine karar verilmişti ödemeler Ağustos ayında yapılacaktı. Bunu da herkes biliyordu. Hep yanlı haber yapıyorsunuz yok sampa pampa ne kadar ciddiyetsizsiniz. Şirketle bir alıp veremediğiniz var galiba. Sampa en başından beri bir çok firmadan daha çok pandemi önlemi aldı. Beyaz yakadan da bir çok tutanak yiyen oldu. Herşeyi bir yere bağlıyorsunuz. İkramiyenin bu konu ile ne ilgisi var 7-8 aylık olay enaz

Ellibes

30 Temmuz 2020 Perşembe 22:11

Bu adamin kendine has yasalari var heralde. Sendika T.C anayasisinda isciye taninan bi hak degilmiydi.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Barosu Hilafet açıklaması yaptı, CHP ve ADD'den Erbaş hakkında suç duyurusu

Samsun Barosu Hilafet açıklaması yaptı, CHP ve ADD'den Erbaş hakkında suç duyurusu