27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN 1 MAYIS'I KUTLUYOR! PROTOKOL ÜYELERİ KUTLAMA MESAJLARI YAYIMLADI

Samsun 1 Mayıs'ı kutluyor! Protokol üyeleri kutlama mesajları yayımladı

Samsun Valisi Osman Kaymak başta olmak üzere siyasiler ve belediye başkanları 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeni ile mesajlar yayımladı.

01 Mayıs 2018 Salı 12:35 GÜNCEL

Samsun'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeni ile protokol üyeleri kutlama mesajları yayımladı. Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok 1 Mayıs nedeni ile kutlama mesajı yayınladı.


Samsun Valisi Osman Kaymak, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajında şunları dile getirdi.

"Bugün, ülkemizin kalkınması ve ekonomimizin güçlendirilmesinde önemli rol oynayan işçi ve emekçilerimizin alın terinin ne kadar değerli olduğunun ortaya konulduğu ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’dür.  En kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazançtır. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü de bu güzel temayı daha da anlamlandırmaktadır. Bizler, millet olarak, işçinin, emekçinin hakkını alın teri kurumadan vermenin hassasiyetine haiz bir kültürün mensuplarıyız. Bu duygularla, ülkemizin kalkınması ve gelişmesine büyük katkı sağlayan tüm emekçilerimizin ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü’ kutluyorum. 1 Mayıs’ın büyük ve güçlü Türkiyemize alın teri ve emeğiyle katkı sağlayan, özveri ile çalışan ve üreten vatandaşlarımız arasındaki birlik ve beraberliğin güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyor, bütün emekçilerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. "ÇİĞDEM KARAASLAN'DAN 1 MAYIS MESAJI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan,  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne ilişkin yayınladığı mesajında milletin refah geleceği için değer üreten emekçilerin çabasının çok saygın olduğunu vurguladı.

İşçilerin ülkenin kalkınmasındaki önemine işaret eden Çiğdem Karaaslan, "Üretimin her aşamasında tarladan fabrikaya, atölyeden inşaata tüm sektörlerde büyük bir özveri ve fedakarlıkla çalışan; alın terini, emeği ve helal kazancı yücelten işçi ve emekçilerimiz ülkemizin büyümesi ve kalkınmasına büyük katkılar sunmaktadır." ifadesini kullandı. 

AK Parti'nin işçi ve emekçilerinin bir çok beklentisi karşıladığına işaret eden Çiğdem Karaaslan, şunları kaydetti:

"AK Parti hükümetlerimizin son 16 yılda çalışma hayatına ilişkin düzenlemeleri ile işçi ve emekçilerimizin birçok beklentisi karşılanmış, sorunların en aza indirilmesi noktasında ciddi bir irade sergilenmiştir. Gösterilen bu kararlılık, bugünümüzün olduğu gibi huzurlu geleceğimizin de teminatı olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle 1 Mayıs'ın ülkemiz ve tüm dünyada toplumsal barış ve kardeşlik ortamında geçmesine, sağduyunun güçlenmesine vesile olmasını diliyor, işçi ve emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü yürekten kutluyorum."FUAT KÖKTAŞ'TAN 1 MAYIS MESAJI
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Köktaş mesajında şu sözlere yer verdi: "Hayatın en önemli ve kutsal öznelerinden biri olan emeğe ve onun sahiplerine olan vefamızı bir nebze de olsun yerine getirmeye çalıştığımız önemli bir gün olan '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum. Emekleriyle ve alınterleriyle Türkiye’nin gelişmesine ve kalkınmasına büyük katkı sağlayan çalışanlarımızın, Toplumların değerlerinin gelişiminde üstün gayreti, çalışma azmi, fedakârlıklarıyla emekçilerin ve emeğin yeri tartışılmazdır. Ülkemiz de özellikle AK Parti iktidarından sonra hayatın her alanda olduğu gibi, çalışma hayatında da ciddi ve önemli gelişmelere imza atılırken, yasal düzenlemeler de tek tek hayata geçirildi. Bunlar, büyük bir toplumsal uzlaşma ve karşılıklı istişare ile gerçekleştirdi. Bu anlayışın önemli bir adımı olarakta 2008 yılında, 1 Mayıs’ın Emek ve Dayanışma günü olarak kutlanması kabul edilmiş ve 2009 yılında da Resmi Tatil olarak ilan edilmiştir.  Bunun sonucu olarak 1 Mayıs artık, çalışma hayatındaki sorunların tümüyle masaya yatırıldığı, dile getirilen bütün çözüm önerilerinin ve taleplerin değerlendirildiği, yeni tartışmaların değil, çözümlerin ortaya koyulduğu bir anlayışla, birlik ve beraberlik içinde kutlandığını görmekteyiz. Bu düşünceler içinde; Ülkelerin büyümesine, gelişmesine, kalkınmasına en büyük katkıyı sağlayan, çalışan, üreten, işçi ve emekçi kardeşlerimizin "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü" kutluyor, görevi başında hayatını kaybeden tüm işçi kardeşlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, tüm çalışan kardeşlerimizi saygıyla, sevgiyle selamlıyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum"ERDOĞAN TOK'TAN 1 MAYIS MESAJI

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla açıklama yapan İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, " Bir ilçenin, şehrin ve ülkenin kalkınmış, daha üretken hale gelmesinde emekçilerin alın teri bulunduğunu söyledi.

“ 2004 – 2009 yılları arası ve son 4 yıl da dâhil olmak üzere üstlendiği belediye başkanlığı görevi süresince çalışana en yüksek özlük haklarını sağladığını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “İlkadım Belediyesi son taşeron yasasının ardından 836 sürekli çalışan işçi ile Samsun belediyeleri arasında ilk sırayı aldı. İlkadım’ın parlayan bir yıldız olmasında büyük rolü olan belediye çalışanlarımızın refahı için her zaman en iyi imkânları sağladım ve bundan sonrada böyle olacak.” dedi.

"EMEĞİN SAVUNUCUSUYUZ."

Belediyeciliğin emek ve hizmet üzerine şekillenen yerel bir idare olduğuna dikkat çeken İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, " Biz,  çalışanın, üretenin, çalıştığı kurumun hak ve menfaatlerini koruyan ve sahip çıkan bir anlayışın savunucusuyuz. Kanunların bize verdiği yetki çerçevesinde çalışanlarımızın geniş sosyal haklara kavuşması için imkânlarımız nispetinde gereken ne varsa yerine getiriyoruz." diye konuştu.

"ÇALIŞANLARIMIZIN HUZURU BİZİM HUZURUMUZDUR"

İlkadım Belediyesi olarak tüm çalışanlarla bir aile olduklarını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Her geçen gün yatırım ve projelerle büyüyerek gelişen ülkemizin ekonomisinin ardında işçilerimiz yer alıyor. Belediye olarak şehrimize kazandırdığımız projelerde en büyük pay çalışanlarımızındır. Şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasına büyük katkılar sağlayan çalışanlarımızın sosyal ve ekonomik hayatımıza kattığı büyük değerlerin bilincindeyiz. İşçilerimizin huzurunu ve mutluluğunu sağlamak biz yerel yöneticilere düşüyor. Personelimizin sıkıntısını dinlemek, sıkıntılarını çözüme kavuşturmak bizlerin en önemli görevleri arasında yer almaktadır. Çalışanlarımızın huzuru bizim huzurumuzdur. İşine, ekmeğine sahip çıkarak büyük emek ve özveriyle  alın teri ile çalışan işçilerimiz  yerel yönetimlerin en önemli parçalarıdır. Bizlerde en önemli parçalarımız olan çalışanlarımıza destek olmak için çalışıyoruz. Bu vesileyle işçinin, emekçinin ve alın terinin bayramı 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyorum. " şeklinde konuştu.YUSUF ZİYA YILMAZ'DAN 1 MAYIS MESAJI
AK Parti Samsun Milletvekili A. Adayı ve Samsun Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Samsun'un hizmetkarı, işçisi olarak ben de bir emekçiyim ve benim görevimde otobüs şoförleri, temizlik işçileri, şantiyelerde çalışan emekçilerden farklı bir görev değildir" dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili A. Adayı ve Samsun Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, "Ülkemizin kalkınmasında ve ilerlemesinde alın terleriyle lokomotif güç oluşturan tüm işçi kardeşlerimizin ’1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü yürekten kutluyorum" ifadelerine yer verdi.

2023 HEDEFLERİNDEN EN BÜYÜYK PAY SAHİBİ YİNE İŞÇİLER OLACAKTIR
Gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm işçi kardeşlerimiz, hem kentimizin hem Türkiye’mizin güçlü geleceğinin neferleridir diyen Yılmaz, "Türkiye’nin güçlü ekonomik duruşu ve refah seviyesi, ülkemizin dört bir yanında helal ekmek kazanmak için çalışan işçi kardeşlerimizin alın teriyle var olmaktadır. Ülkemizin en değerli sermayesi emektir. Samsun'un çeşitli sektörlerinde gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm işçi kardeşlerimiz, hem kentimizin hem Türkiye’mizin güçlü geleceğinin neferleridir. Üreten Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında başarının en büyük pay sahipleri, yine işçiler olacaktır" diye konuştu. 

BEN DE SAMSUN'UN HİZMETKARIYIM
Ben de bir hizmetkar ve emekçiyim diyen Yılmaz, "Samsun'un hizmetkarı, işçisi olarak ben de bir emekçiyim ve benim görevimde otobüs şoförleri, temizlik işçileri, şantiyelerde çalışan emekçilerden farklı bir görev değildir. Kadın, erkek, genç yaşlı bütün emekçilerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da basın mensupları da 1 Mayıs'ta çalışan meslek grubundan oldu

Samsun'da basın mensupları da 1 Mayıs'ta çalışan meslek grubundan oldu