20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN 19 MAYIS BELEDİYE BAŞKANI, ELEŞTİRDİĞİ MİLLETVEKİLİ KIRCALI'YI ÇİÇEKLERLE KARŞILADI

Samsun 19 Mayıs Belediye Başkanı, eleştirdiği milletvekili Kırcalı'yı çiçeklerle karşıladı

Samsun'un 19 Mayıs İlçe Belediyesi Başkanı Osman Topaloğlu, daha önce 'partimize zarar veriyor' diyerek eleştirdiği AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı'yı ellerinde çiçeklerle karşıladı.

06 Mart 2018 Salı 10:02 GÜNCEL

Samsun'un 19 Mayıs İlçe Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, yerel yönetimler toplantısı kapsamında mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek çalışmalarını anlattığı toplantıda, daha önce eleştirdiği milletvekili Orhan Kırcalı ile bir araya geldi.


AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, AK Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Fatih Seven ve Belediye meclis üyelerinin de katıldığı toplantıda Başkan Topaloğlu, mahalle muhtarlarına ilçede devam eden ve tamamlanan projeleri hakkında bilgi verdi.

Osman Topaloğlu, 19 Mayıs ilçesinde yapılan toplantıda  çalışmaların ilçe halkının ihtiyaçlarına göre yapıldığını aktararak, "Muhtarları demokrasinin ve yerinde yönetimin en temel taşı olarak değerlendiriyoruz. Onların görüş ve önerilerinin çok anlamlı ve manidar olduğunu her platformda da ifade ediyoruz. Muhtarlarımız bizzat vatandaşlarımızla iç içe yaşayan, tüm dert ve sıkıntılarını dinleyen, bu dert ve sıkıntıları bize aktaran temel mercilerimizdir. Bizim yerel yöneticilik anlayışımızdan biri de katılımcı belediyecilik anlayışıdır. Katılımcı belediyeciliğin ana teması da sivil toplum örgütleri, kanaat önderleri ve muhtarlarımız ile istişare yapıp yol haritasının oluşmasıdır. "dedi.

Öte yandan 19 Mayıs İlçe Belediyesi Başkanı Osman Topaloğlu, toplantıya katılan AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı'yı da çiçeklerle karşıladı. Osman Topaloğlu bir süre önce Bafra Devlet Hastanesinde çalışan 19 Mayıs ilçesi nüfusuna kayıtlı iki personelin sözleşmesinin yenilenmemesi ile ilgili açıklama yapmıştı. Topaloğlu bu açıklamasında Bafra Devlet Hastanesinde çalışan iki personelin sözleşmesinin yenilenmemesi ile ilgili AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı'yı sorumlu tutarak, "Bafra Devlet Hastanesinde görevli hemşehrilerimizin sözleşmelerinin yenilenmemesi bizi derinden üzmüştür. Bu konuyla ilgili gerekli mercilere kanaatlerimizi bildirdik ve atamaların tekrar gözden geçirilmesi konusunda ısrarcı olduk. Önümüzdeki günlerde bu işin düzeltilmesini ve hem teşkilatlarımızın hem de vatandaşlarımızın yararına olan değişikliğin yapılmasını umut ediyoruz. Bu atamalarda  bir vekilin müdahil olduğu söyleniliyor eğer bu doğruysa  bu vekil hem AK Parti  teşkilatlarının, hem Belediye Başkanlarının ve de vatandaşların taleplerinin aksine hareket etmiş oluyor.Dolayısıyla vekilin bu davranışı partimize zarar veriyor." demişti.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ eyalet ablası, gözaltına alındı, ev hapsi aldı, tutuklandı şimdi de tahliye oldu

Samsun'da FETÖ eyalet ablası, gözaltına alındı, ev hapsi aldı, tutuklandı şimdi de tahliye oldu