29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN 19 MAYIS POLİS MESLEK OKULUNDA 549 ÖĞRENCİ DİPLOMA ALDI

Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Okulunda 549 öğrenci diploma aldı

Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Okulunda 549 öğrenci diploma aldı. Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olan 549 öğrenci düzenlenen törenle diplomalarını alarak havaya keplerini fırlattı.

25 Mayıs 2017 Perşembe 14:02 GÜNCEL
Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olan 549 öğrenci, törenle diplomalarını aldı. Samsun Valisi İbrahim Şahin, okulun futbol sahasında düzenlenen törende, mezun polisleri ve ailelerini tebrik etti. Yorucu bir eğitimin ardından 217'i bayan olmak üzere 549 polisin mezun olduğunu bildiren Şahin, mezuniyetlerin hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Terör örgütlerine asla prim verilmeyeceğini vurgulayan Şahin, şunları kaydetti:

"Bugün Samsun, şehit polisimizi yüreğine basıyor. Biz yine bin yavrumuzu ülke sathına yayıyoruz. Mücadeleniz kutlu olsun, sizi kutluyorum. Bugün veliler için çok değerli ve güzel bir gün. Yavrularınız artık polis oluyor. Bu ülkeyi koruyacak ve kurtaracaklar. Terör örgütlerine asla prim vermeyeceğiz. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, hükümetimiz, sizler, bizler hep beraber el birliği ile bu ülkeye el uzatan terör örgütlerinin, arkasındaki süper güçler dahil hepsinin canına okuyacağız. Bu ülke, bu bayrak, bu vatan ilelebet bağımsız şekilde devam edecek."

Konuşmaların ardından öğrenciler yemin etti ve protokolü selamladı. Tören sonunda havaya kep fırlatan öğrenciler, mutluluklarını arkadaşları ve aileleriyle paylaştı. 

Törene Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, Garnizon Komutanı Piyade Albay Sedat Bulut, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Cihan Alagöz ile davetliler katıldı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Saldırı hazırlığında olan teröristlere hava harekatı düzenlendi

Saldırı hazırlığında olan teröristlere hava harekatı düzenlendi