31 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN 19 MAYIS'TA YATALAK 3 ÇOCUĞUNA FEDAKARCA BAKAN BABA YILIN BABASI SEÇİLDİ

Samsun 19 Mayıs'ta yatalak 3 çocuğuna fedakarca bakan baba yılın babası seçildi

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde yaşayan Alaeddin Dursun, bilinç kaybı yaşayan ve yıllardır yatalak durumda olan 3 çocuğuna gözü gibi bakıyor.

16 Haziran 2019 Pazar 20:37 GÜNCEL

Samsun'un babalar gününde  19 Mayıs ilçesinde yatalak durumda olan 3 çocuğuna yıllardır fedakarca bakan Alaeddin Dursun yılın babası seçildi.


Samsun Yazarlar Derneği 19 Mayıs İlçesinde yaşayan ve yıllardır hasta yatan üç çocuğuna gözü gibi bakan ve şiirlerle hayata tutunan Şair Alaeddin Dursun'u yılın babası olarak seçti.

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde yaşayan ve şair olduğu açıklanan baba  Alaeddin Dursun, hasta yatağında hareketsiz olarak yaşayan 3 çocuğuna yıllardır hiç bir fedakarlıktan kaçınmadan bakıyor.

Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven yaptığı açıklamada : "Biz daha önce Alaeddin Dursun'un eşi Havva Dursun'u Anneler Gününde yılın annesi olarak seçmiştik. Şimdi ise ilk defa Yönetim Kurulumuzun kararıyla Babalar Gününde yılın babası olarak Alaeddin Dursun'u seçtik. 19 Mayıs İlçesinde ikamet eden Alaeddin Dursun halen hasta yatağında hareketsiz yatan ve bilinç kaybı yaşayan üç çocuğuna yıllardır gözü gibi baktığını biliyoruz. Onlara iyi bir baba olabilmek için hiç bir fedakârlıktan kaçınmadığına şahit olduk. Yazdığı şiirlerde çocuk sevgisi de işleyen Dursun'u bu yıl derneğimiz tarafından yılın babası seçtik. Önümüzdeki günlerde evine giderek plaketini takdim edeceğiz. Kendisine herkese örnek olacak babalık örneği gösterdiği için teşekkür ediyoruz" dedi.

“Sevda Çiçeğim”, “Gül Goncası”, “Mehtaplı Geceler”, “Yüreğimin Sesi”, Sevgi Dolu Çocuklar” isimli şiir kitapları yayınlanan Alaeddin Dursun Samsun Yazarlar Derneğinin de üyesi bulunuyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da İlkadım Belediyesi alt yapı ve yol açma çalışmalarına başladı

Samsun'da İlkadım Belediyesi alt yapı ve yol açma çalışmalarına başladı