25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN ADD'DEN ALMAN ARD KANALINA ATATÜRK TEPKİSİ

Samsun ADD'den Alman ARD kanalına Atatürk tepkisi

ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, yayınladığı belgeselde Atatürk'ün Dersim olaylarında gaz kullandığını iddia eden Alman ARD televizyon kanalına sert tepki gösterdi.

09 Aralık 2019 Pazartesi 11:56 GÜNCEL

Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, Alman ARD kanalına Atatürk ile ilgili yayınladığı belgeselde ortaya attığı iddialar nedeniyle tepki gösterdi.


ARD televizyonu, yayınladığı belgeselde, ‘Atatürk’ün Almanya’dan satın alınan zehirli gazı Dersim’de Alevilere karşı kullandığı’ ve “Atatürk'ün Nazi Almanyası'yla birlikte çalıştığı” iddiaları gündeme getirilirken, Atatürkçü Düşüncü Derneği Şube Başkanı Özkefeli, bu iddiaların asılsız ve utanç verici iftiralardan ibaret olduğuna dikkati çekti.

Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

BÖYLE BİR RAPOR YOK
"Atatürk ve Cumhuriyet Türkiye’si 2.Dünya Savaşı sırasında Alman bilim adamlarını, aydınlarını ülkesinde barındırarak özgür ve refah içinde bir yaşam sürmelerine vesile olmuştur. Bahsi geçen aydınlar ve niceleri, Nazi Almanyası’nın işkence, baskı, zulüm ve ölüm tehdidinden kurtulmuş, aydın fikirlerini Türkiye Cumhuriyeti’nde yeşertmiştir. O dönemin Türkiye Cumhuriyeti özgürlük, eşitlik ve kardeşlik fikrini temel ilke edinmiş bir Cumhuriyettir. Hukuka olan inancıyla birlikte güçler ayrılığı ile hümanist ve aydınlanmış bir devlet fikri ile bağnazlığa, gericiliğe ve feodal sisteme son vermiştir. Farklı ırklara, dinlere saldırı Atatürk Cumhuriyeti’nin politikası değildir. Söz konusu dönemde yabancı istihbarat elemanları Anadolu da kol gezmektedir. Hiçbir istihbarat raporunda ARD kanalının iddialarına dair bir belge yayınlanmamıştır. Tarih literatüründe böyle bir tarih kaydı yer almamaktadır. Dersim olaylarında gaz kullanıldığına dair bir belge, rapor yoktur. ARD televizyonunun uydurmasıdır. Bugüne kadar böyle bir iddia yokken bugün ortaya atılması üzerinde düşünülmelidir. Bu sözde belgeyi (!) Almanya’ya servis edenler de iddiayı ortaya atanlar kadar onursuzdur."

ŞİDDETLE KINIYORUZ
"Bunlar biliyorlar ki Ortadoğu’da tek laik ve ulus devlet olan Türkiye’nin Atatürk ile bağları koparılabilirse, bir şekilde bulunduğu bölgenin de kontrolü denetimleri altına alınmış olacaktır. Atatürk’e, Cumhuriyet’e saldırıların asıl amacı budur. Türkiye 21’inci yüzyılda emperyalist devletlerin tek ve ortak hedefi haline dönüşmüştür. Bu nedenle geçmişte gösterdikleri çabadan çok daha yoğun ve sinsi bir saldırı ile Atatürk’ü ortadan kaldırma planları yaptıklarını Cumhuriyet Devrimleri’ni aşındırmak istemektedirler. Ulus devlete karşı küresel güçler tarafından açılan ve karşı devrimci işbirlikçiler tarafından hayata geçirilen mücadelede amaç, ulus devletimizi, Atatürk’ü yok edip çok kimlikli, çok dinli, çok ırklı, Ilımlı İslam modeli ile kökten dinciliği dönüştürme projesini uygulamaya koymaktır. Atatürk’e saldırı, Emperyalist devletlerin Türkiye’yi parçalamaya yönelik planlarının bir parçasıdır. UNESCO'nun doğumunun 100.yılını, yani 1981’i “ATATÜRK YILI” ilan ettiği gerçeği ortada iken, Alman televizyonunun yaptığı tam bir algı operasyonudur. Bu çarpıtma; Tarih yazanların yapanlara sadık kalmaları gereğine dikkat çeken Atatürk'ün haklılığını ortaya koymaktadır. Atatürk’e dil uzatmak bütün Türk halkına dil uzatmaktır. Cumhuriyet’i ilan eden, her seferinde seçilerek Cumhurbaşkanlığı makamına oturan, Ortadoğu ve Balkanlara barış getiren Atatürk ile parlamentosunu feshederek, führerliğini ilan eden soykırımcı Adolf Hitler’in isimlerinin aynı cümlede kullanılması dahi büyük bir saygısızlıktır. ADD Genel Yönetim Kurulu ve tüm yurda yayılmış şubeleri olarak Alman televizyonunun çirkin benzetmesini ve provokasyonunu şiddetle kınıyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bedri Yaşar'dan Samsunspor taraftarına yapılan tomalı, biber gazlı müdahaleye tepki

Bedri Yaşar'dan Samsunspor taraftarına yapılan tomalı, biber gazlı müdahaleye tepki