16 Ocak 2022 Pazar

SAMSUN AK PARTİ YÖNETİMİNDE Kİ AVUKATLAR KURUMLARIN İCRA DOSYASI İŞLERİNİ ALIYOR

Samsun AK Parti yönetiminde ki avukatlar kurumların icra dosyası işlerini alıyor

Samsun AK Parti'de il ve ilçe yönetimlerinde yer alan avukatların kamu işlerinin peşinde koşması ve kamuya ait icra dosyalarına ait işleri alması tepkileri çekiyor.

17 Aralık 2019 Salı 16:55 GÜNCEL

Samsun'da AK Parti il ve ilçe yönetimlerinde görev yapan avukatların partinin gücünü kamu kurumlarının icra dosyası davalarını almak için kullandığını öne sürülüyor.


Şuanda Samsun AK Parti'de İl ve ilçe yönetimlerinde görev yapan avukatların, kamu kurumlarının icra takip işlerini bölüştüğünü, avukat olan bir partili yöneticinin 10 kurumun icra davası dosyalarına ait işlere baktığı, yine parti yönetimlerinde bulunan ve muhasebecilik yapanlarında bazı kurumların muhasebe işlerini aldığı iddia ediliyor.

İl ve İlçe yönetimlerinde görev yapmadan önce kamu kurumlarının işlerini alamayan bu partililerin, yönetimlerde görev almaya başlaması ile birlikte rant peşinde koşmaya başladıkları, kendi aralarında kamu kurumlarının işlerini alma paylaşımı yaptıkları Samsun'da AK Partililerin en çok konuştuğu ve tepki gösterdiği konuların başında geliyor.

Şuan Samsun AK Parti'de İl ve İlçe yönetimlerinde görev yapan avukatların Büyükşehir Belediyesi'nin avukatlık işini almak için de birbirleri ile yarıştığı gündeme gelirken, bu konuda da avukat olan partili yöneticilerin işi kapmak için girişimlerinin olduğu gündeme geldi.

Başta Telekom, PTT, Turkcell, Çay-Kur gibi kurumların icra davası dosyalarını aldıkları ileri sürülen AK Partili avukat yöneticilerin, zaman zaman Ankara'ya da giderek partinin gücünü kullanarak bu yönde iş bağlantıları yaptıkları iddia ediliyor.  Söz konusu kurumların icra davası dosyası işlerini alan AK Partili avukat yöneticilerin, borçlulardan tahsilat yapmak için hukuk bürolarında ekip kurdukları ve hukuk bürolarından borçluları arayan çalışanların kendilerini kişilere avukat olarak tanıttıkları ve hatta korkutmak için telsiz sesi efekti dahi kullandıkları da öne sürülüyor. Borçlu vatandaşlar ise kendilerini arayan hukuk bürolarının asıl sahiplerinin kimler olduğunu araştırdıklarında, karşılarına AK Parti Samsun İl ve İlçe Yönetiminde görevli avukatları buldukları ve bu durumunda partiye olumsuz yansıdığı da gelen bilgiler arasında.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

AK Teşkilat Dava

18 Aralık 2019 Çarşamba 14:22

Sayın Haydar bey yazılarınızı takip ediyoruz. Çok güzel konulara değiniyorsunuz. İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar ın tepkilerden dolayı geri görevine atama yapılacağı yönünde dedikodular var bunu araştırıp haber yaparmısınız acaba

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ziraat Türkiye Kupası 5. tur rövanş maçında Yılport Samsunspor kupaya veda etti

Ziraat Türkiye Kupası 5. tur rövanş maçında Yılport Samsunspor kupaya veda etti