28 Ocak 2022 Cuma

SAMSUN ALAÇAM'DA 8 ÇOCUKLU AİLENİN DRAMI KAYMAKAMLIĞI HAREKETE GEÇİRDİ

Samsun Alaçam'da 8 çocuklu ailenin dramı Kaymakamlığı harekete geçirdi

Samsun'un Alaçam ilçesi Pelitbükü mahallesinde iki odalı virane bir evde 1'i engelli 8 çocuk ile yaşam mücadelesi veren ailenin dramı hayır severleri ve Alaçam Kaymakamlığını harekete geçirdi.

24 Temmuz 2021 Cumartesi 17:43 GÜNCEL

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde Yeniçağ Gazetesinin muhabirliğini yapan İbrahim Akkuş, Alaçam ilçesinde Pelitbükü mahallesinde yaşayan 10 nüfuslu bir ailenin dramını gündeme getirdi.


Kurban Bayramında Alaçam ilçesi Pelitbükü mahallesine giden muhabir İbrahim Akkuş, burada 1'i engelli 8 çocuklu bir ailenin iki odalı virane bir evde sürdürdüğü yaşam mücadelesine tanık oldu. Ailenin engelli çocuklarına verilen maaş ile hayatlarını sürdürmeye çalıştığını ve yaşam koşullarının kötü bir durumda olduğunu çektiği videolarla kamuoyu ile paylaşan İbrahim Akkuş, ailenin yürek yakan dramını dile getirdi.Akkuş'un sosyal medya sayfasından yayımladığı videolar sonrası çok sayıda yardım sever aileye yardım ulaştırmak için muhabir İbrahim Akkuş'u ararken, bazı yardım severlerde aileye yeni bir ev yapma sözü verdi. Alaçam İlçe Kaymakamı Fikret Zaman'da yaşanan drama dikkati çeken İbrahim Akkuş'u telefonla arayarak, teşekkür etti, yardım severler tarafından yapılacak yeni eve destek olacaklarını söyledi. 
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatandaş

24 Temmuz 2021 Cumartesi 18:05

Oranın muhtarını sopayla dövmek lazım, ib**

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Sakatlar Derneği kongresini Hayriye Hakyemezoğlu kazandı

Samsun Sakatlar Derneği kongresini Hayriye Hakyemezoğlu kazandı