20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN-ANKARA KARA YOLUNDA KAR YAĞIŞI NEDENİ İLE TIR'LAR KAYDI TRAFİK KİLİTLENDİ

Samsun-Ankara kara yolunda kar yağışı nedeni ile TIR'lar kaydı trafik kilitlendi

Samsun-Ankara karayolunda kar yağışı nedeni ile TIR'lar kayarak yan döndü. Samsun-Ankara karayolunda kar yağışı sonrası trafik adeta kilitlenirken trafik polisleri kış lastiği bulunmayan araçların ise geçişine izin vermedi.

25 Ocak 2018 Perşembe 16:04 GÜNCEL

Samsun'da etkili olan kar yağışı nedeniyle Samsun-Ankara kara yolunda trafik adeta felç oldu. Samsun-Ankara karayolunda kar yağışı sonrası sürücüler zor anlar geçirirken trafik polisleri ise kış lastiği bulunmayan tırların geçişine izin vermedi.


Samsun-Ankara karayolunda görevli trafik ekipleri, Kavak ve Havza ilçelerinde, yoğun kar yağışı nedeniyle olumsuzluk yaşanmaması için denetimlerini artırdı. Trafik polisleri, Samsun-Ankara karayolundaki kontrollerinde kış lastiği olmayan tırların geçişine izin vermedi. 

Yol kenarında uzun tır kuyrukları oluştu. Yetkililer, tır sürücülerinin uygun yerlerde konaklamalarının sağlanacağını belirterek önceki yıllarda da bu tür tedbirlerle kazaların önüne büyük ölçüde geçildiğini belirtti. Bölgede etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle, Kavak-Havza arasında araç trafiği kontrollü sağlanıyor. Zaman zaman araç kuyrukları oluşuyor. Karayolları ekipleri yolda tuzlama çalışması yaparken, iş makineleriyle kar birikintileri temizleniyor. Yolda kalan araçlar için de kurtarma çalışması yapılıyor.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde kar teyakkuzu! Belediye tüm araçları seferber etti

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde kar teyakkuzu! Belediye tüm araçları seferber etti