18 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN AŞILAMADA YÜZDE 75,3'LERE ULAŞARAK MAVİ İL OLDU

Samsun aşılamada yüzde 75,3'lere ulaşarak mavi il oldu

Samsun'da pandemi ile mücadele aşı çalışmaları devam ederken, Samsun aşılama yüzdesini yüzde 75,3'e yükselterek mavi iller arasına girdi.

19 Ağustos 2021 Perşembe 23:08 GÜNCEL

Samsun'da 19 Ağustos 2021 tarihi itibari ile toplam 1 milyon 564 bin 381 kişiye aşı yapılırken, bunların 791 bin 613'ü birinci doz, 626 bin 772'si ise ikinci doz olarak kayıtlara geçti. Samsun mavi il oldu.


Samsun'un aşılama yüzdesini yüzde 75,3'lere çıkartarak mavi iller kategorisine girmesi ile ilgili açıklama yapan Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Samsun'de henüz ilk aşısını yaptırmamış olan yüzde 24,7'lik kesime de seslenerek aşı çağrısı yaptı.

Samsun Valisi Dağlı, açıklamasında şunları dile getirdi.
"Sizlerin desteği ve sağlık çalışanlarımızın gayretleriyle bu akşam itibarıyla ilimiz genelinde ilk doz koronavirüs aşısını yaptıranların oranı yüzde 75.3'e yükseldi ve mavi kategorideki düşük riskli iller arasındaki yerimizi aldık. Bu güzel gelişme vesileyle aşının gücüne inanarak ilk fırsatta aşısını yaptıran tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Henüz ilk doz aşısını yaptırmamış olan %24.7'lik kesimde yer alan vatandaşlarımızdan, kısa süre sonra başlayacak olan eğitim-öğretimin yanı sıra sosyal ve ekonomik hayatımızın da bir daha kısıtlamalardan olumsuz etkilenmemesi adına hassasiyet göstererek bir an önce aşılarını yaptırmalarını, ilk doz aşısını olan vatandaşlarımızdan da toplumsal bağışıklığın tam olarak sağlanması için büyük önem arz eden ikinci doz aşılarını ertelemeden yaptırmalarını istirham ediyorum."
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da belediye başkanının kız kardeşi Covid-19 sebebiyle yaşamını yitirdi

Samsun'da belediye başkanının kız kardeşi Covid-19 sebebiyle yaşamını yitirdi