20 Nisan 2019 Cumartesi

SAMSUN ATAKUM'DA 3'ÜNCÜ HAMSİ ŞENLİĞİNDE BAŞKANLAR MANGALDA HAMSİ PİŞİRDİ

Samsun Atakum'da 3'üncü Hamsi Şenliğinde başkanlar mangalda hamsi pişirdi

Samsun'da Atakum İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen 3'üncü Hamsi Şenliğinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin mangalda birlikte hamsi pişirdi.

26 Kasım 2017 Pazar 16:17 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçe Belediyesi tarafından bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Hamsi Şenliğinde, vatandaşlara mangalda pişirilmiş 10 tonun üzerinde hamsi ikram edildi.


Samsun'da Atakum İlçe Belediyesi tarafından Belediye Sosyal Tesisleri önünde düzenlenen Hamsi Şenliğinde uzunluğu 40 metreyi bulan mangallarda pişirilen hamsinin yanı sıra hamsili pilav ve hamsili pide de hazırlandı. İkramların dağıtıldığı masaların dışında mangalların önünde sıra bekleyen vatandaşlar, mangallarda pişen balıkları alabilmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Yöresel kıyafetleriyle horon tepen katılımcılar, tulum ve kemençe eşliğinde Karadeniz şarkıları söyleyerek eğlendi.Atakum İlçe Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, 3'üncü Hamsi Şenliği ile ilgili yaptığı açıklamada, şenliğe gösterilen ilgiden memnun olduklarını söyledi.

Şenlikle birlik ve beraberliği sağlamayı amaçladıklarını dile getiren İshak  Taşçı, "Hamsi, Karadeniz'in yöresel bir ürünü. Bu vesileyle vatandaşları bir araya toplayarak birlik, beraberlik ve dayanışma örneği sergileyelim istedik. Şölenimizde 10 tonun üzerinde hamsiyi vatandaşlarımıza ikram ediyoruz. 20 bin vatandaşımız için hazırlık yaptık. Vatandaşlarımızla doyasıya güzel bir gün geçirmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Şenliğe katılan vatandaşlar da etkinliğin çok güzel olduğunu belirterek, her yıl yapılmasını istedi. Şenliğe Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Kavak Belediye Başkanı İbranim Sarıcaoğlu, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ile davetliler ve vatandaşlar katıldı.
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Tekkeköy Belediyesi yoksul ailelere prefabrik evler yapıyor

Samsun'da Tekkeköy Belediyesi yoksul ailelere prefabrik evler yapıyor