24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN ATAKUM'DA AFRİN ZAFERİNE MEVLİD-İ ŞERİFLİ KUTLAMA, ŞEHİTLERE İSE DUA EDİLDİ

Samsun Atakum'da Afrin zaferine mevlid-i şerifli kutlama, şehitlere ise dua edildi

Samsun'un Atakum ilçesi Alanlı Mahallesi sakinleri tarafından organize edilen ve Atakum Belediyesinin destekleriyle gerçekleştirilen buluşmada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin Zaferi, dualarla kutlandı.

01 Nisan 2018 Pazar 18:24 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesi Alanlı mahallesinde Afrin Zaferi için mevlid-i şerif düzenlenirken, etkinlikte Zeytin Dalı Harekatı şehitleri için ise dualar edildi.


Samsun'un Atakum ilçesinde Alanlı Mahallesi Camiinin bahçesinde gerçekleştirilen programa Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'nın yanı sıra, Samsun Valisi Osman Kaymak, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Samsun İl Jandarma Komutanı Vekili Albay Mustafa Ateş, Atakum İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Temur, Samsun Büyükşehir Beldiyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, Atakum Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, cami imam hatipleri ve alanlı mahallesi sakinleri katıldı.

Türk Milletinin birlik ve beraberlik içerisinde, üstesinden gelemeyeceği hiçbir şeyin olmadığını ifade eden Samsun Valisi Osman Kaymak, “Tarihin her döneminde dış güçler Türk Milletinin üzerine gelmiştir. Ama her zaman milletimizin birlik ve beraberliği, bu güçleri defetmeyi başarmıştır. Atakumlu hemşehrilerimiz de burada birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini sergiliyor. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin’de dürdürdüğü ve 18 Mart tarihi itibariyle başarıyla sonuçlandırdığı operasyonu, burada dualarla kutladık. Bu da milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde olduğunun askerinin yanında olduğunun göstergesidir. Bu programda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu vesileyle bir kez daha, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum” diye konuştu.

Atakum Alanlı Mahallesi sakinlerinin gerçekleştirdiği programın kendisini çok etkilediğini kaydeden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakumlu hemşehrilerimiz her zaman devletinin ve hükümetinin yanında olduğunu gösterdiği gibi, bugün de Afrin Operasyonuna karşı çıkanlara inat, vatansever duruşunu sergiliyor. Alanlı Mahallesi sakinlerinin ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz bu güzel buluşma, Atakum’dan tüm dünyaya bir mesaj niteliğinde. Türk Milletinin ordusunun, hükümetinin yanında olduğunun en güzel örneklerinden bir tanesini buradan tüm dünyaya göstermiş olduk. Rabbim Afrin’de gerçekleştirilen Zeytin Dalı Operasyonu şehitlerimiz ve diğer tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Gazi olarak dönenlere de sağlıklı ve uzun bir ömür nasip etsin” şeklinde konuştu. Alanlı Mahallesi Camiinin bahçesinde gerçekleştirilen program, bir askerin şiir okuması, Kur’an-ı Kerim tilaveti, dualar ve kasidelerin okunmasının ardından çektirilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da bedensel değil, beyinsel engelli araç sürücüleri pes dedirtiyor

Samsun'da bedensel değil, beyinsel engelli araç sürücüleri pes dedirtiyor