19 Mayıs 2019 Pazar

SAMSUN ATAKUM'DA AKALAN MAHALLESİ SAKİNLERİ ŞEHİTLER İÇİN YÜRÜDÜ

Samsun Atakum'da Akalan mahallesi sakinleri şehitler için yürüdü

Samsun Haber- Samsun'un Atakum ilçesine bağlı Akalan mahallesi sakinleri, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'nın da katılımı ile birlikte şehitler için Türk Bayrakları ile yürüyüş yaptı.

05 Mart 2018 Pazartesi 10:14 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçesi Akalan Mahallesinde, şehitler ve halen Afrin’de terörle mücadele eden güvenlik güçleri için düzenlenen mevlit programının ardından yürüyüş yapıldı.


Samsun'un Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve Atakum Müfütüsü İsmail Keskin’in katılımıyla Akalan mahallesinde şehitler için gerçekleşen program kapsamında ilk olarak Akalan Camiinde Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualar eşliğinde şehitler anıldı.

HAİNLER CEZALARINI BULUYOR

Cami çıkışında mahalle sakinleri, Akalan Köy Konağına kadar Türk Bayrakları ve tekbirler eşliğinde yürüdü. Akalan Köy Konağı önünde konuşan ve mahalle sakinlerine seslenen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Ülkemizi bölmek isteyen hainler, tarih boyunca hep hak ettikleri yanıtı almıştır. Bugün de bu durum farklı değildir. Askerimiz, polisimiz, sınırlarımızda kapsamlı bir terörle mücadele ortaya koyuyor. Afrin’de gerçekleştirilen Zeytin Dalı Operasyonunda, bugüne kadar etkisiz hale getirilen hain teröristlerin sayısı 2 bini geçti. Allah’a binlerce kez şükürler olsun ki, bizler bir karış toprak vermektense, canını vermeye hazır bir milletiz. Şehit haberleriyle yüreğimiz yanıyor. Aslan gibi evlatlarımızı, teröristlerin hain saldırılarında şehit veriyoruz. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, acılı ailelerine ve milletimize sabırlar diliyoruz” dedi.SONSUZA KADAR GÜÇLÜ KALACAĞIZ!

Türkiye üzerinde hain planlar yapanlar kadar, bu hain planlara destek olanların da kimler olduğunun iyi bilinmesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Taşçı, “Hem yakın hem de uzak tarihimiz bize gösteriyor ki, bizim birbirimizden başka dostumuz yok. Türkiye ne zaman gücüne güç katmaya başlasa, hemen bir hain plan devreye sokuluyor. Bu planları bozma ve hainlere haddini bildirme konusunda bugüne kadar her zaman gereğini yapan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, hem iç hem de dış politikası, geleceğimiz adına bizleri umutlandırıyor, mutlu ediyor. Bu hainler kadar, bu hainlerin maalesef ki destekçileri var. Sözlü, yazılı ya da eylem niteliğindeki yaklaşımlarından, o hainleri iyi tanıyorsunuz. Ama buradan bir kez daha dile getiriyorum ki, hainler hak ettikleri gibi yaşayacak ve ölecekler. Türkiye Cumhuriyeti de sonsuza kadar güçlü kalacak” diye konuştu.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çiğdem Karaaslan Afrinde görev yapan kadın subaylar için yiğit kadınlar dedi

Çiğdem Karaaslan Afrinde görev yapan kadın subaylar için yiğit kadınlar dedi