25 Ekim 2020 Pazar

SAMSUN ATAKUM'DA EMEKLİ ÖĞRETMENİN YAPTIĞI 100. YIL ATATÜRK BOTANİK PARKI AÇILDI

Samsun Atakum'da emekli öğretmenin yaptığı 100. Yıl Atatürk Botanik Parkı açıldı

Samsun'un Atakum İlçesi Çatalçam mahallesinde emekli öğretmen Recep Öztürk tarafından 10 dönüm alana yapılan 100. Yıl Atatürk Botanik Parkı, Samsun Valisi Osman Kaymak ve Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci tarafından açıldı.

23 Mayıs 2019 Perşembe 16:32 GÜNCEL

Samsun'da emekli öğretmen Recep Öztürk, Atakum ilçesinde bulunan 10 dönüm araziye kendi uğraşları ile botanik bir park yaparken, yaptığı parka ise 19 Mayıs'ın 100. yılı nedeni ile 100. Yıl Atatürk Botanik Parkı ismini verdi.


Samsun Valisi Osman Kaymak Atakum ilçesinde kendi uğraşları ile 10 dönüm alana botanik park yapan emekli öğretmen Recep Öztürk'ün 100. Yıl Atatürk Botanik Park adını verdiği parkın açılışını gerçekleştirdi.

Emekli öğretmen Recep Öztürk'ün Samsun'un Atakum İlçesi Çatalçam Mahallesi'nde kendi emeği ile yaptığı ve Samsun halkına armağan ettiği 100. Yıl Atatürk Botanik Parkı'nın açılışına Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ve protokol üyeleri katıldı.

Atakum ilçesinde 10 dönüm alana yapılan 100. Yıl Atatürk Botanik Parkı'nın kurucusu emekli öğretmen Recep Öztürk açılış öncesi yaptığı konuşmasında "Cumhuriyetin onurlu insanların yaşam tarzı olduğunu hepimiz biliyoruz. Cumhuriyet için bir şeyler yapalım dedim. Burası 25 yıl önce Doğa Güzelleştirme ve Fidan Üretim Merkezi olarak kuruldu. Cumhuriyetin 100. Yılı için fidan dikim çalışmaları başlattım. 360 bin fidanı toprakla buluşturdum. Bugünde Atatürk’ün Samsun’a gelişinin 100. Yılı anısına 10 dönümlük bir alana Atatürk’ün adını doğaya taşımak düşüncesiyle halka açık botanik orman parkı olarak açıyoruz. Yardımlarından dolayı Büyükşehir Belediyesi ve ilgili kurumlara teşekkür ediyorum. Ben başta Sayın Valimiz olmak üzere belediye başkanımıza ve doğa severlere katılımları için çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci yaptığı konuşmasında, “Atakum Belediye Başkanı olarak 100. Yıl Atatürk Botanik Parkı bana teslim. Sizin adınız bir başka yerde yaşatılmayı hak etmiş. Bunu da ben yaparım. Böyle işler için çivi çakan herkese çok teşekkür ederim. Sizin gibi öğretmenlere ve duyarlı insanlara ihtiyacımız var. Bilinmesini ve tanınmasını sağlamakta bizim görevimizdir.” dedi.Samsun Valisi Osman Kaymak ise botanik parkın açılışında yaptığı konuşmasında, “Gerçekten Recep Öztürk öğretmenimizi tanımaktan dolayı büyük bir mutluluk duydum. Örnek insan. Öğretmenler her zaman bizim için önder ve yol göstericilerdir. Öğretmenimizin emeklerine sağlık. Öğrenci yetiştirmeleri ve buraya yaptıkları emekleriyle örnek bir davranış sergiliyorlar. Ondan dolayı tebrik ediyorum. 100. Yıl Atatürk Botanik Parkı’na fidan dikilerek burayı halka armağan ediyorlar. O yönüyle burayı daha da güçlendirelim ve geliştirelim. Bu konuda kendi imkânları ile buraya kadar gelen öğretmenimizi yalnız bırakmayalım. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” dedi.Konuşmaların ardından '100. Yıl Atatürk Botanik Parkı'nın açılışı Vali Osman Kaymak ve diğer protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Açılış sonrası Vali Osman Kaymak, protokol üyeleri ile birlikte '100. Yıl Atatürk Botanik Parkı'nı gezerek, emekli öğretmen Recep Öztürk’ten bilgi aldı.

'100. Yıl Atatürk Botanik Parkı Açılışı’na ayrıca, Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, 100. Yıl Koordinasyon Kurulu üyeleri ve doğa severler katıldı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Selin pamuk

07 Temmuz 2019 Pazar 13:48

Nerede bu botanik bahçe acaba

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Belediye Başkanları Birliği Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti

Belediye Başkanları Birliği Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti