25 Mayıs 2019 Cumartesi

SAMSUN ATAKUM'DA FIRSATÇILIK YAPAN O SÜPERMARKETE ZABITA CEZA UYGULADI

Samsun Atakum'da fırsatçılık yapan o süpermarkete zabıta ceza uyguladı

Samsun'un Atakum ilçesinde fırsatçılık denetimine çıkan Atakum Belediyesi Zabıtaları satış reyonunda farklı, kasada ise farklı fiyat uygulayan süpermarkete cezai işlem başlattı.

04 Ekim 2018 Perşembe 14:58 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesinde fırsatçılığa karşı denetimlerini sürdüren Atakum Belediyesi Zabıtaları, girdiği bir süpermarkete, temizlik ürününün reyon satış fiyatı ile kasa satış fiyatının farklı olması nedeni ile ceza uyguladı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın ürünlerde usulsüz fiyat artışlarıyla ilgili olarak belediyelere verdiği ‘işi sıkı tutun’ talimatının ardından,  Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipleri, denetimleri arttırdı. Atakum ilçesinde ki süpermarketler başta olmak üzere alışveriş yerlerini kontrol eden zabıta ekipleri, usulsüz fiyat artışı yaptığı ve reyon fiyatı ile kasa fiyatında etiket farkı olduğunu belirlediği süpermarketlerle ilgili yasal işlem başlattı.

‘İŞLEM BAŞLATTIK’
Atakum İlçesinde, usulsüz fiyat artışı gibi bir fırsatçılığa asla müsaade etmeyeceklerini söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Bu konunun üzerine hassasiyet ile gidiyorduk. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatının ardından denetimleri daha da sıklaştırdık. Ekiplerimiz sabahın erken saatlerinden itibaren denetimlerine başlıyor ve gün boyunca aralıksız bu denetimler devam ediyor. Ülkemizin zor bir süreçten geçtiği bu dönemde, kimse bu zorluktan nemalanmaya kalkmasın. Fırsatçılığa asla müsaade etmiyoruz. Ekiplerimizin yaptığı denetimlerde, usulsüzlük tespit edilen büyük marketlerle ilgili olarak, kanunun ilgili maddeleri uyarınca işlem yapmaya devam ediyoruz” dedi.

‘VATANDAŞLARIMIZ İHBAR ETSİN’
Usulsüz fiyat artışına adeta savaş açtıklarını söyleyen Başkan Taşçı, vatandaşların da bu konuda dikkatli olmasını isteyerek, “Usulsüz fiyat artışı ile vatandaşın cebindeki paraya göz diken fırsatçılara karşı dikkatli olmalıyız. Ekiplerimiz bu fırsatçılığı tespit ettiği marketlerle ilgili yasal işlemleri başlattı. Hem cezai işlem uygulanması hem de Samsun Ticaret İl Müdürlüğüne bildirimi hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Vatandaşlarımızın bu konuda dikkatli olmasını istiyorum. Aldıkları ürünlerin reyon fiyatları ile kasada ödedikleri fiyatlarını mutlaka kontrol etmeliler. Fiyat farkı olması halinde bunu 153 numaralı hat üzerinden belediyemize bildirmelerini bekliyoruz” diye konuştu.

Öte yandan reyon satış fiyatı ile kasa satış fiyatının farklı olması nedeni ile ceza uygulanan süpermarketin Migros olduğu öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

ugur1907

05 Ekim 2018 Cuma 09:10

aynı olayı halk marketde yasadım cagollu caddesinde nişantaşi kavsağında tıpa tıp aynısı

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Batman'da şehit olan Samsunlu Uğur Göksu Ladik'te Cuma günü toprağa verilecek

Batman'da şehit olan Samsunlu Uğur Göksu Ladik'te Cuma günü toprağa verilecek