18 Haziran 2019 Salı

SAMSUN AYVACIK'TA ADAY ADAYI OLDUĞUNU CAMİDE AÇIKLAYAN İMAM GÜNDEM OLDU

Samsun Ayvacık'ta aday adayı olduğunu camide açıklayan imam gündem oldu

Samsun'un Ayvacık ilçesi Merkez Camisinde görevli imam İmdat Atmaca, yerel seçimler için görevinden istifa ettiğini ve Ayvacık Belediye Başkan aday adayı olduğunu camide bulunan vaaz kürsüsünden açıklayınca gündem oldu.

13 Kasım 2018 Salı 18:41 GÜNCEL

Samsun'un Ayvacık ilçesinde bulunan Merkez Cami imamı İmdat Atmaca, Ayvacık Belediye Başkan aday adayı olduğunu camide vaaz verdiği kürsüden açıkladı.


Yapılacak Mart 2019 yerel seçimleri için Ayvacık Belediye Başkan aday adayı olduğunu söyleyen imam İmdat Atmaca, camide çekilen  video görüntülerinde, "20 yıldan beri Ayvacık ilçemize hizmet etmekteyim. Köylerde hizmet ettik, merkezde hizmet ettik ve şuan da Ayvacık Merkez Camisinde 4 yıla yakındır hizmet ediyoruz. Sizi iyi tanıdık köyleri iyi tanıdık, Ayvacığı iyi tanıdık, sizlerle çok güzel günler geçirdik, büyük hizmetler yaptık. Yoksullara ulaşmaya çalıştık, zor durumda kalanlara yardım elini uzatmak için hep birlikte kilitlendik Ayvacık bu dedik. Hepinize teşekkür ediyorum. Peki bu teşekkürü niçin ediyorum şunun için ediyorum.  20 yıldan beri ilçemize hizmet ettik dedim. Şimdi de Merkez Camideki hizmetimiz bugün itibari ile son buluyor. Sebebi ise yerel seçimler yaklaşıyor belediye başkanlığında size hizmet edebilmem için istifa etmem gerekiyordu istifa ettim. Tabi nasip olursa farklı bir kurumda size hizmet edeceğim. Nasip olmazsa başka bir camide görevimize devam edeceğiz. Bugün burada sizlere veda edeceğiz bugün son Cumamızda" dedi.

ADAY ADAYI OLAN İMAM VEDA KONUŞMASI YAPTIM
Ayvacık İlçesi Merkez Camisi imamlığından istifa ederek belediye başkan aday adayı olan imam İmdat Atmaca'nın camide vaat verdiği kürsüden aday adayı olduğunu söylemesi sosyal medyada gündem oldu. 

Ayvacık Belediyesi Başkan aday adaylığını Cuma namazı sırasında camiden duyuran imam İmdat Atmaca'nın bu davranışı bazı çevrelerce tepki çekti. Gündem olan imam İmdat Atmaca ise Cuma namazında cami cemaatine veda konuşması yaptığını açıklayarak, konuşmasının saptırıldığını söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Atakum ilçesi BM ölçülerine göre yüksek insani gelişme düzeyine sahip ilçe seçildi

Samsun'un Atakum ilçesi BM ölçülerine göre yüksek insani gelişme düzeyine sahip ilçe seçildi