28 Ekim 2020 Çarşamba

SAMSUN AYVACIK'TA KÖPEKLER ÖLDÜRÜLMEDİ İSE, AĞZI BAĞLI POŞET İÇERİSİNE NEDEN KONULDU

Samsun Ayvacık'ta köpekler öldürülmedi ise, ağzı bağlı poşet içerisine neden konuldu

Samsun Sinop Veteriner Hekimler Odası Başkanı Habib Muruz, Ayvacık ilçesinde zehirlenen ve öldürülen köpek olmadığını açıklarken bizde kendisine kamu vicdanı adına soruyoruz. Köpekler öldürülmedi ise, ağzı bağlı poşet içerisine neden konuldu?

17 Nisan 2019 Çarşamba 13:58 GÜNCEL

Samsun Sinop Veteriner Hekimler Odası Başkanı Habib Muruz, Ayvacık ilçesinde sokak köpeklerinin zehirlenerek katledildiği haberleri üzerine bir açıklama yaparak "Öldürülen ve zehirlenen köpek yoktur" açıklaması yaptı.


Samsun Sinop Veteriner Hekimler Odası Başkanı Habib Muruz, Ayvacık ilçesinde sokak köpeklerinin zehirlenerek katledildiği iddiaları üzerine yaptığı açıklamada, olayın sorumlusu olarak gösterilen belediye veterinerine tezgah kurulduğunu söyledi.

Samsun Sinop Veteriner Hekimler Odası Başkanı Habib Muruz, Ayvacık Belediyesi’nde görevi Veteriner Hekim Refaatin Şencan’a yönelik “sokak köpeklerini kapalı kasa bir araca toplayarak zehirlediği” yönündeki iddianın asılsız ve iftira olduğunu açıkladı.Samsun'un Ayvacık ilçesinde gündeme gelen sokak köpeklerinin zehirlenerek katledildiği iddiaları ile ilgili bir açıklama yapan Samsun Sinop Veteriner Hekimler Odası Başkanı  Muruz açıklamasında,  "Öncelikle meslektaşımızı hedef alan yanlış bilgi ve suçlamalar ile adeta hedef tahtası haline getirilmesini üzüntüyle takip etmekteyiz” diyerek şöyle devam etti, “Söz konusu olayda Samsun Büyükşehir Belediyesine ait geçici barınma merkezine nakletmek için iki ayrı noktada 3 adet sokak köpeği tespit edilmiştir. Öncelikle bir köpek doğal yolla yakalanamayınca uyuşturularak yakalanmıştır. Yakalanan bu köpekte uyuşturmanın etkisi ile şekillenebilecek kusmaya karşı altına naylon poşet serilerek patpat diye tabir edilen aracın kasasına yerleştirilmiş ve uyanıncaya kadar bu halde bırakılmıştır. Takiben diğer noktaya gidilerek 2 köpek doğal yolla yakalanıp nakil aracına alınmıştır. Tekrar aynı noktaya gelindiğinde ise uyutulmuş köpeğin naylon poşet içine konduğu ve ağzının kapatıldığı görülmüştür. Çekilen video görüntülerinden de bu durum açıkça görülmektedir. Bu eylem, bu yönüyle meslektaşımızı hedef alan planlı bir tezgah olduğu açıktır. Ortada zehirlenen ya da öldürülen hiçbir sokak köpeği yoktur. Veteriner hekimleri yıpratan bu yayınlara rağmen mesleki kurallara bağlı olarak veteriner  hekim meslektaşlarımız görev ve sorumluluklarının bilinci içinde gayretli çalışmaları  artarak devam edeceklerini bu açıklama ile bir kez daha bildiririz. Ortaya konulan asılsız  suçlamaları hiçbir şekilde tasvip etmeyip, kınadığımızı belirtmek isterim." 

Samsun Sinop Veteriner Hekimler Odası Başkanı Habib Muruz açıklamasında, Ayvacık ilçesinde uyutulan iki köpeğin naylon poşet içine konulduğunu ve bu poşetlerin de ağzının bağlandığını açıklamasında söylüyor. 

Biz de kamu vicdanı adına kendisine soruyoruz. 

-Eğer bu köpekler ölmedi ise neden ağzı bağlı poşet içerisine konuldu? 

-Uyutulan bu iki köpek, ağzı bağlı poşette nasıl hava alacak?

-Doğal yolla yakalanamayan ve uyuşturulan bir köpeğin altına, uyuşturmanın etkisi ile yaşanabilecek kusmaya karşı, naylon poşet serilirken, uyuşturulan ve uyutulan diğer köpekler neden ağzı bağlı poşet içerisine konuldu?

-Zehirlenen ve öldürülen köpek yoktur derken, yaptığınız açıklamada köpeklerin ağzı bağlı poşet içerisine konulduğunu (yani öldüğünü) itiraf ederek, kendinizle çeliştiğinizin farkında mısınız.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir: Samsun'un şahlanışı için gece gündüz demeden çalışacağız

Mustafa Demir: Samsun'un şahlanışı için gece gündüz demeden çalışacağız