24 Eylül 2020 Perşembe

SAMSUN AYVACIK'TA SOKAK KÖPEKLERİ ÖLDÜRÜLDÜĞÜ İÇİN AĞZI BAĞLI POŞETE KONULDU AÇIKLAMASI

Samsun Ayvacık'ta sokak köpekleri öldürüldüğü için ağzı bağlı poşete konuldu açıklaması

Samsun'un Ayvacık ilçesinde gündeme gelen sokak köpeklerinin katledildiği haberleri üzerine öldürülen köpek olmadığını açıklayan Samsun Sinop Veteriner Hekimler Odası Başkanı Muruz'a, köpekler ölmedi ise ağzı bağlı poşetlere neden konuldu sorusu soruldu.

17 Nisan 2019 Çarşamba 16:43 GÜNCEL

Samsun'un Ayvacık ilçesinde sokak köpeklerinin zehirlenerek katledildiği haberleri üzerine açıklama yapan Samsun Sinop Veteriner Hekimler Odası Başkanı Habib Muruz'a Çayyolu Doğal Hayati Koruma ve Sokak Hayvanlarını Barındırma Derneği Başkanı Aylin Cumalıoğlu'ndan eleştiri geldi.


Samsun'un Ayvacık ilçesinde belediyede görevli veterinerin sokak köpeklerini zehirleyerek katlettiği iddiaları gündeme gelmiş, Samsun Sinop Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Habib Muruz ise bu iddiaları yaptığı açıklama ile yalanlamıştı.

Samsun Sinop Veteriner Hekimler Odası Başkanı Habip Muruz, Ayvacık ilçesinde zehirlenen ve öldürülen sokak köpeği olmadığını, olayla ilgili sorumlu tutulan veterinerin ise iftiraya uğradığını açıklamasında söylemişti.  Samsun Sinop Veteriner Hekimler Odası Başkanı Habip Muruz, yaptığı açıklamada olayla ilgili bir sokak köpeğinin uyuşturulduğunu bu nedenle yaşanabilecek kusma gibi bir durum nedeniyle köpeğin altına naylon poşet serildiğini belirterek, iki köpeğin ise uyutularak ağzı bağlanan poşete konulduğunu söylemişti.

Samsun Sinop Veteriner Hekimler Odası Başkanı Habip Muruz'un Ayvacık ilçesinde öldürülen köpek olmadığını söyleyerek, uyutulan iki köpeğin ağzı bağlı poşete konulduğunu açıklamasına ise merkezi Ankara'da bulunan Çayyolu Doğal Hayati Koruma ve Sokak Hayvanlarını Barındırma Derneği Başkanı Aylin Cumalıoğlu'ndan tepki geldi.

Çayyolu Doğal Hayati Koruma ve Sokak Hayvanlarını Barındırma Derneği Başkanı Aylin Cumalıoğlu, yaptığı açıklamada, "Köpekler uyutulmuş ise ağzı bağlı poşet içerisine konulmasına gerek yok. Köpeklerin uyanmayacağı anlaşıldığı için yani öldükleri anlaşıldığı için ağzı bağlı poşete konulmuştur" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın: Sözlerimin arkasındayım

Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın: Sözlerimin arkasındayım