20 Şubat 2020 Perşembe

SAMSUN AYVACIK'TA SOKAK KÖPEKLERİNİN ZEHİRLENEREK KATLEDİLMESİ OLAYI İLK DEĞİL İDDİASI!

Samsun Ayvacık'ta sokak köpeklerinin zehirlenerek katledilmesi olayı ilk değil iddiası!

Samsun'un Ayvacık ilçesinde sokak köpeklerinin zehirlenerek katledilmesinin ardından bu olayın ilçede ilk kez olmadığı, daha önce de sokak köpeklerinin belediyede görevli veteriner tarafından zehirlendiği iddiası gündeme geldi.

13 Nisan 2019 Cumartesi 20:29 GÜNCEL

Samsun'un Ayvacık ilçesinde gündeme gelen sokak köpeklerinin belediyede görev yapan bir veteriner tarafından zehirlenerek katledildiğine dair görüntüler büyük  yankı buldu.


Samsun'un Ayvacık ilçesinde dün gece saatlerinde Samsun Kent Haber'e ulaşan görüntülerde, belediyede görev yapan veterinerin sokak köpeklerini toplayarak zehirlediği ve katlettiği gündeme gelmişti.

Samsun Kent Haber'in yayınladığı o görüntüler büyük tepki çekerken, Ayvacık İlçe Belediyesi Başkanı Halil Kalaycı ise olayla ilgili yaptığı açıklamada, köpeklerin zehirlenerek öldürülmesi ile ilgili bilgisinin olmadığını, söz konusu olaya karışan veteriner ve yanındaki belediye personelinin kendi başlarına hareket ettiğini 'Münferit bir olay' diyerek açıklamıştı. 

Ayvacık Belediye Başkanı Kalaycı, dün gece gündeme gelen olayla ilgili sokak köpeklerini zehirleyerek katlettiği iddia edilen veteriner ve yanındaki personel ile ilgili soruşturma talimatı verdiğini de belirtirken, ilçede sokak köpeklerinin zehirlenerek katledilmesi olayının ilk olmadığı da ayrıca gündeme geldi.

Samsun Kent Haber'in yayınladığı görüntüler sonrası habere gelen yorumlarda, Ayvacık ilçesinde bu olayın daha öncede defalarca yaşandığı ihbarları yapıldı. Samsun'un Ayvacık İlçe Belediyesi Başkanlığı görevine yeni seçilen ve ilçede sokak köpekleri için hayvan barınağı projesi olan Halil Kalaycı'nın yapılacak soruşturmada bu iddiaları da dikkate alması bekleniyor.

Öte yandan dün gece Ayvacık ilçesinde yaşanan olayda, sokak köpeklerini kapalı kasa bir araca toplayarak, zehirlediği iddia edilen belediyede görevli veteriner ve yanında bulunan personelin kullandığı araçtan, vatandaşlar tarafından 3 köpek ise son anda kurtarıldı. Sokak köpeklerinin doldurulduğu aracı takip eden ve peşinden koşan vatandaşlar, durdurdukları araçta bulunan 3 köpeği ise buradan alarak kurtarmıştı.  Dün gece Samsun'un Ayvacık ilçesinde belediyede görevli veteriner tarafından kaç sokak köpeğinin zehirlenerek katledildiği ise bilinmiyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da sebze fiyatı düşmedi vatandaşlar tanzim çadırına hücum etti

Samsun'da sebze fiyatı düşmedi vatandaşlar tanzim çadırına hücum etti