26 Mart 2019 Salı

SAMSUN BAFRA BELEDİYESİ ENGELLİLER İÇİN, ENGELLİ ULAŞIM ARACI ALDI

Samsun Bafra Belediyesi engelliler için, Engelli Ulaşım Aracı aldı

Samsun'un Bafra ilçe Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, engellilerin hastane ve konferanslara gidebilmeleri ve sosyal etkinliklere katılabilmeleri için engelli hizmet aracı aldıklarını açıkladı.

23 Mart 2018 Cuma 14:07 GÜNCEL

Samsun'un Bafra ilçesinde belediye bünyesinde kurulan Engelli Koordinasyon Merkezi faaliyetlerine başladı. Bafra Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezine alınan engelli ulaşım aracı ise hizmet vermeye başladı.


Bafra Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, engellilerin önündeki engelleri kaldırmak amacı ile kurulan Engelli Koordinasyon Merkezine, bir adet engelli ulaşım aracı alındığını açıkladı. Zihni Şahin, engelli hizmet aracının, hastanelere, konferanslara gitmekte zorlanan engelli vatandaşlara hizmet vereceğini söyledi. Bafra Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi faaliyetleri kapsamında, ilçede bulunan umumi ve cami tuvaletlerinin de engellilerin kullanımına uygun hale getirileceğini belirten Zihni Şahin, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

"Hedefimiz sevgi, saygı, birlik ve beraberlik içinde engelli insanlarımıza hizmet etmek, hayatı paylaşmak ve engelleri ortadan kaldırmaktır. Bu amaçla engelli koordinasyon merkezimizi kurduk. Engelli ulaşım aracı aldık. Düzenli olarak toplantılar yapıyoruz. İlk toplantımızda umumi tuvaletlerimizin ve camilerimizde ki tuvaletlerimizin engellilerimizin kullanımına uygun ilaveler yapmak olacaktır. Bunun ilk çalışmasını şehir merkezimizde yapacağız. Ayrıca müftülüğümüz ile görüşmeler yapılacak. Biz de destek olacağız. Engelli aracımız, engellilerimize hastanelere gitmelerinde, konferans ve sosyal etkinliklere katılmalarında ve acil durumlarda hizmet vermeye başlamıştır. Toplantılarımız düzenli olarak devam edecektir. Engelli Koordinasyon Merkezimiz, Sosyal İşler ve Yardımlar Müdürlüğümüz bünyesinde çok güzel bir şekilde hizmet vermektedir. Merkezimizde ki görevli kardeşimiz organizasyonları başar ile yürütmekte ve engelli kardeşlerimize yardımcı olmaktadır. Hep birlikte hayatı paylaşacak ve sevgiyle yürüyeceğiz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun CHP İl Başkanı Akcagöz: Samsun'da FETÖ Borsası var mı!

Samsun CHP İl Başkanı Akcagöz: Samsun'da FETÖ Borsası var mı!