25 Nisan 2019 Perşembe

SAMSUN BAFRA İLÇESİNDE YÖRESEL YEMEKLER YARIŞMASI DÜZENLENİYOR

Samsun Bafra ilçesinde Yöresel Yemekler yarışması düzenleniyor

Samsun'un Bafra İlçe Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, Bafra Şevket Aşcı Turizm Fakültesi ile birlikte Yöresel Yemekler yarışması düzenleyeceklerini açıkladı.

13 Nisan 2018 Cuma 12:53 GÜNCEL

Samsun'un Bafra ilçe Belediyesi ve Şevket Aşçı Turizm Fakültesi işbirliği ile 16 Nisan 2018 tarihinde Yöresel Yemekler Yarışması düzenleyecek.


Samsun'da Bafra İlçe Belediyesi yeni bir etkinliğe daha imza atıyor. Bafra Belediyesi, tarafından Yöresel Yemekler Yarışması, 16 Nisan pazartesi günü Bafra Şevket Aşcı Turizm Fakültesi’nde saat 11.00’de yapılacak. Düzenlenecek Yöresel Yemekler Yarışması için kayıtların devam ettiği,  kayıt başvurularının ise Bafra Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne yapıldığı açıklandı.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahi düzenlenecek olan Yöresel Yemekler Yarışması ile ilgili  yaptığı açıklamada şunları söyledi.
"Bafra önemli bir süreç yaşamaktadır. Biz bu süreci devam ettirmeye kararlıyız. Bafra’mızın ve insanımızın olumlu etkinlikler ile ülkemizin gündemine gelmesini arzu ediyoruz. Bu nedenle Kaymakamlığımız, üniversitemiz, İŞ-KUR, ilçe milli eğitim müdürlüğümüz, odalarımız, halk eğitim müdürlüğümüz, okullarımız ve muhtarlarımız ile iş birliği yaparak konferans, seminer, girişimcilik kursları, konserler, sergiler, tiyatrolar, meslek kursları, geziler, tanıtımlar, sanat kursları, çocuk tiyatrosu ve sportif faaliyetler düzenlemekteyiz. Yöresel yemekler yarışmamız da bu etkinliklerimiz arasında yer almaktadır. Bu da önemli bir etkinliktir. Bafra yöresel yemekleri ile büyük bir çeşitliliğe sahiptir. Bafra’nın damak tatlarını gündeme taşıyacağız. Bafra çok güzel bir şehirdir. Tarihi bir şehirdir. Türkiye’nin en önemli ovasıdır. Doğal güzellikleri ile muhteşemdir. İnsanları ile harikadır. Biz bunları öne çıkarmak zorundayız. Bafra denince akıllara bunların gelmesi için çalışıyoruz. Başta basınımız olmak üzere herkesten bu konuda yardım rica ediyorum.” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor'u bir tek o şikayet etmedi! Samaras 8 aydır bir kuruş almadan sahaya çıkıyor

Samsunspor'u bir tek o şikayet etmedi! Samaras 8 aydır bir kuruş almadan sahaya çıkıyor