19 Kasım 2019 Salı

SAMSUN BAFRA'DA 3 YILDIR ORGAN BEKLEYEN İSLAM DEMİR HAYATINI KAYBEDİNCE ORGANLARI BAĞIŞLANDI

Samsun Bafra'da 3 yıldır organ bekleyen İslam Demir hayatını kaybedince organları bağışlandı

Samsun'un Bafra ilçesinde 3 yıldır organ bağışı bekleyen 4 çocuk babası İslam Demir beyin kanaması sonucu hayatını kaybedince, ailesi tarafından organları organlar bekleyen iki kişiye bağışlandı.

22 Mart 2019 Cuma 15:27 GÜNCEL

Samsun'un Bafra ilçesinde 3 yıldır organ bağışı bekleyen 64 yaşındaki İslam Demir, beyin kanaması sonucu yaşımını yitirirken, organları yıllardır organ bağışı bekleyen iki hastaya ailesi tarafından bağışlandı.


Samsun'un Bafra ilçesinde böbrek yetmezliği nedeniyle 3 yıldır diyaliz tedavisi gören ve organ bekleyen 64 yaşındaki 4 çocuk babası İslam Demir'in evinde geçirdiği beyin kanaması sonucu kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşmesinin ardından çocukları organlarını bağışladı.

Samsun'un Bafra ilçesinde böbrek yetmezliği nedeniyle 3 yıldır diyaliz tedavisi gören ve organ bekleyen Demir, 1 hafta önce evinde beyin kanaması geçirdi. Önce Bafra Devlet Hastanesine kaldırılan, oradan da Samsun Gazi Devlet Hastanesine sevk edilen Demir'in bugün beyin ölümü gerçekleşti.

Samsun Gazi Devlet Hastanesi Organ Nakil Koordinatörlüğü yetkilileri, Demir'in ailesiyle görüşerek organ bağışı önerisinde bulundu. Bunun üzerine aile, Demir'in böbrek yetmezliği nedeniyle diyaliz tedavisi gördüğü için organlarını bağışlama kararı aldı.İlgili birimlere bilgi verilmesinin ardından İslam Demir'in karaciğeri ile 2 korneası alındı. Karaciğer ve kornealar Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde 3 ayrı hastaya nakledilecek.

Samsun Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Mehmet Kazak, basın mensuplarına, ailenin Demir'in 3 yıl organ beklemesi nedeniyle yaşadığı sıkıntılara birebir şahit olması nedeniyle organlarını bağışlama kararı aldığını söyledi.

Demir'in organ beklerken organ bağışçısı olduğuna işaret eden Kazak, "Çocuklarını ve torunlarını çok seven Demir'in 2 korneası 2 kişinin ışığı olacak. Ayrıca karaciğeri de yine yıllarca organ bekleyen bir hastaya nakledilecek. Ben 64 yaşında hayatını kaybeden İslam Demir'e Allah'tan rahmet ve ailesine başsağlığı diliyorum. Bu onurlu davranışı yaparak 3 vatandaşımıza hayat umudu veren aileye çok teşekkür ederim." dedi.

Samsun Gazi Devlet Hastanesi Başhekimi Emine Sehmen, hastanede 2019 yılında beyin ölümü gerçekleşen iki kişinin organlarının nakil bekleyen hastalara umut olduğunu belirtti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da doğuştan engelli Emre Vural azmi ve yaşama sevinci ile örnek oluyor

Samsun'da doğuştan engelli Emre Vural azmi ve yaşama sevinci ile örnek oluyor