20 Mayıs 2019 Pazartesi

SAMSUN BAFRA'DA BİRLİK BAŞKANI MEZBAHAYI 15 KİŞİ İLE BASTI İDDİASI

Samsun Bafra'da birlik başkanı mezbahayı 15 kişi ile bastı iddiası

Samsun'un Bafra Ticaret Borsası Başkanı Namık Kibaroğlu, AK Parti meclis üyesi olan Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan'ın yanında bulanan 15 kişi ile birlikte Bafra Mezbahanesini bastığını iddia ederek olayla ilgili açıklama yaptı

25 Eylül 2018 Salı 19:29 GÜNCEL

Samsun'un Bafra ilçesinde Ticaret Borsası ile Kırmızı Et Üreticileri Birliği arasında yaşanan sakatat kavgası büyüdü. Bafra Ticaret Borsası Başkanı Namık Kibaroğlu, Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan'ın mezbahaneyi basarak olay çıkarttığını açıkladı.


Bafra Ticaret Borsası Başkanı Namık Kibaroğlu, Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan'ın 15 kişi ile birlikte Bafra Mezbahanesine gelerek çalışanlara küfür ve hakaretler yağdırdığını açıklayarak, " Erdal Doğan ve beraberinde ki kişiler küfürlü konuşmamaları konusunda kendilerini uyaran mezbaha çalışanını dört beş kişi ile darp etmiştir." diyerek konu ile ilgili şunları dile getirdi.

"25.09.2018 Salı günü yani bugün sabah saatlerinde Samsun B.B Bafra Ticaret Borsası Mezbahasına gelen Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal DOĞAN ve yanındaki 10-15 kişilik grup üreticilerin haklarını savunuyoruz bahanesiyle mezbahayı basıp jandarma bölgede olduğu halde ortamı geren hareketler yaparak daha sonra anlaşmış görüntüsü verip jandarmaya dağılacaklarını söyleyip jandarma uzaklaştıktan sonra mezbaha müdürü ve çalışanlarına sözlü taciz ve küfürlü konuşmalarda bulunup küfürlü konuşmamaları konusunda uyaran mezbaha çalışanını dört beş kişi darp etmiştir. Buradaki asıl hedef, basında yer alan bazı haberler gibi sakatat değil hayvansal atıklardır. Kırmızı Et Üreticileri Birliği 2014  yılından beri 5.000 (beş bin) adet atığa el koyduğu halde ne üreticiye ne kasaplara ödeme yapmamışlardır. Zaten deneme kesimlerine başladığımız tarihten itibaren Erdal doğan ve beraberinde gelen, kim oldukları dahi bilinmeyen kişilerce mezbaha çalışanları çalışma ortamlarında taciz edilmiş iş yapmaları engellenmiş ve her defasında Borsamız meclisi ve yönetim kurulu üyeleri tehdit edilmiştir. Almak istedikleri atıklar Tarım ve Orman Bakanlığının 13.12.2014 tarihli 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri Kanunu ile ya atık ve işkembe işleme ruhsatı bulunan bir firmaya verilmesi ya da imha edilmesi ve imhasının kontrol altında olması gerektiği yönündedir. Hiçbir kanuni dayanağı olmamasına rağmen komu oyunu yanıltıcı haberler yaparak mağduru oynamaktadırlar. Olay adli birimlere intikal ettirilmiştir. Kamu oyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı o saldırganların tahliye edilmesi kararına itiraz etti

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı o saldırganların tahliye edilmesi kararına itiraz etti