25 Haziran 2019 Salı

SAMSUN BAFRA'DA FABİO AİR SPRİNGS FABRİKASINDA İŞTEN ÇIKARTILAN İŞÇİLER İÇİN EYLEM

Samsun Bafra'da Fabio Air Springs Fabrikasında işten çıkartılan işçiler için eylem

Samsun'un Bafra ilçesinde bulunan Organize Sanayi Bölgesinde Fabio Hava Süspansiyon Sistemleri ve Yedek Parça fabrikasında işten çıkartılan işçiler için Türk Metal Sendikası üyesi işçiler eylem yaptı.

22 Mart 2018 Perşembe 21:06 GÜNCEL

Samsun'un Bafra ilçesinde bir yıl içerisinde 141 işçinin işten çıkartıldığı Fabio Air Springs- Hava Süspansiyon Sistemleri ve Yedek Parça fabrikasında son olarak 3 işçinin daha işten çıkartılması üzerine Türk Metal Sendikası üyesi işçiler eylem yaparak durumu protesto etti.


Samsun'un Bafra ilçesinde Türk Metal Sendikası'na üye işçiler, Fabio Air Springs Hava Süspansiyon Sistemleri ve Yedek Parça fabrikasında işçilerin haksız yere işten çıkarıldığını belirterek, eylem yaptı. Türk Metal Sendikası Samsun Şube Başkanı Yusuf Kurt, fabrika önünde yaptığı açıklamada, fabrikadan işçi arkadaşlarının çıkarılmasına tepki gösterdi.Fabrikada 181 kişinin çalıştığını, 141 kişinin bir yıl içinde işten çıkarıldığını ifade eden Kurt, "Son olarak sendikamıza üye 3 arkadaşımızı işten çıkardılar. Arkadaşlarımız için yaptığımız mücadele inşallah zaferle sonuçlanacak. İş veren kazandıkça bizler de kazanmak istiyoruz." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Savas alici

31 Mart 2018 Cumartesi 19:28

Adamsiniz

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun ile Krasnodar arası uçak seferleri 3 Nisan tarihi itibari ile başlayacak

Samsun ile Krasnodar arası uçak seferleri 3 Nisan tarihi itibari ile başlayacak