25 Haziran 2019 Salı

SAMSUN BAFRA'DA İKİ EVİN YIKIMI SIRASINDA EV SAHİPLERİ ÇATIYA ÇIKTI HAVAYA ATEŞ ETTİ

Samsun Bafra'da iki evin yıkımı sırasında ev sahipleri çatıya çıktı havaya ateş etti

Samsun'un Bafra ilçesinde Şevket Aşçı Turizm Fakültesi yerleşkesinin içinde bulunan iki evin yıkım sırasında, yıkım kararı verilen evin çatısına çıkan ev sahipleri av tüfeğiyle havaya ateş etti.

14 Ekim 2018 Pazar 14:38 GÜNCEL

Samsun'un Bafra ilçesinde yıkım kararı bulunan iki evin yıkımı sırasında, ev sahiplerin çatıya çıkarak yıkımı engellemeye çalışması nedeni ile gerginlik çıktı.


Samsun Valiliği, Bafra ilçesinde bulunan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Bafra Şevket Aşçı Turizm Fakültesi yerleşkesinin içinde yer alan iki evin yıkımı ile ilgili karar aldı. Yıkım kararı sonrası Bafra ilçesine giden yıkım ekipleri, burada ev sahiplerinin direnişi ile karşılaştı. Yıkımı yapılacak olan evlerin sahipleri çatıya çıkarak, ellerinde bulunan av tüfeği ile havaya ateş etti. Olay yerine çok sayıda askeri birlik giderek güvenlik önlemi alındı.

Samsun Büyükşehir Belediyesine ait iş makinelerinin evleri yıkmaya geldiğini gören ev sahipleri Yılmaz Haspolat ve kardeşi, evin çatısına çıktı. Ev sahibi Yılmaz Haspolat, evin çatısında elinde bulunan av tüfeği ile havaya ateş etti. Yaşanan gerginlik nedeni ile olay yerine Bafra İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli müzakereci bir polis çağrıldı.  Müzakereci polis memuru olay yerine gelerek, yıkımı çatıya çıkarak engellemeye çalışan ev sahipleri ile görüşerek ikna etmeye çalıştı. Müzakereci polisin ikna çalışmaları sonuç verince Yılmaz Haspulat ve kardeşi Şadi Haspulat çatıdan indi. Bafra ilçesinde Şevket Aşçı Turizm Fakültesi yerleşkesinin içinde bulunan iki evin yıkım sırasında çatıya çıkarak yıkımı engellemeye çalışan Yılmaz Haspolat ve kardeşi daha sonrası olay yerinde bulunan güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı. Ev sahiplerinin çatıdan inip gözaltına alınması sonrası ise Şevket Aşçı Turizm Fakültesi yerleşkesinin içinde bulunan iki evin yıkımı içindeki eşyalar tahliye edildikten sonra gerçekleştirildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Kanlı Nigar müzikali sahnelendi

Samsun'da Kanlı Nigar müzikali sahnelendi