20 Ağustos 2019 Salı

SAMSUN BAFRA'DA KIBRIS GAZİSİ ŞABAN YILDIRIM SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Samsun Bafra'da Kıbrıs Gazisi Şaban Yıldırım son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'un Bafra ilçesinde hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisi Şaban Yıldırım'ın cenazesi askeri tören ile son yolculuğuna uğurlandı.

05 Haziran 2018 Salı 18:40 GÜNCEL

Samsun'un Bafra ilçesinde tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 66 yaşındaki Kıbrıs Gazisi Şaban Yıldırım'ın cenazesi düzenlenen tören ile son yolculuğuna uğurlandı.


Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisi Şaban Yıldırım'ın (66) Türk bayrağına sarılı naaşı, askerlerin omuzunda Bafra ilçesinde Osmanbeyli Mahallesi Camisi'ne getirildi.

Muharip Gaziler Derneği Bafra Temsilcisi Rahmi Şahin, yaptığı açıklamada, bir Kıbrıs gazisini daha ebediyete uğurlamanın hüznünü yaşadıklarını belirterek, "Arkadaşımız devletine, milletine her zaman bağlı olan bir kardeşimizdi. Biz Şaban ile askerliğimizi de beraber yaptık, bir gazi olarak devlet törenlerinde, müsamerelerde her zaman gazi üniformasını giymiş, her zaman protokolde yerini almıştır. Kendisine Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum. dedi.Hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisi Şaban Yıldırım'ın cenazesi, kılınan namazının ardından askeri törenle mahalle mezarlığında toprağa verildi. 

Cenaze töreni sonunda Kıbrıs Gazisi Şaban Yıldırım'ın tabutunun üstündeki Türk bayrağını büyük oğlu Burhan Yıldırım göz yaşları içinde teslim aldı.

Cenazeye hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisi Şaban Yıldırım'ın ailesi ve yakınlarınını yanı sıra Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Şehit ve Gaziler Sorumlusu Albay Levent Emin, Bafra Emniyet Müdürü Hikmet Demirci, Bafra Müftüsü Necmettin Kayar, Muharip Gaziler Derneği Bafra Temsilcisi Rahmi Şahin ile gaziler ve vatandaşlar katıldı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Çiğdem Karaaslan Dünya Çevre Gününde konuştu: En çevreci parti AK Parti'dir

Samsun'da Çiğdem Karaaslan Dünya Çevre Gününde konuştu: En çevreci parti AK Parti'dir