26 Haziran 2019 Çarşamba

SAMSUN BAFRA'DA ŞEHİT TOLGA PEHLİVAN'IN CENAZE NAMAZINDA PROTOKOL GERGİNLİĞİ ÇIKTI

Samsun Bafra'da şehit Tolga Pehlivan'ın cenaze namazında protokol gerginliği çıktı

Samsun'un Bafra ilçesinde şehit astsubay üstçavuş Tolga Pehlivan'ın cenaze namazına gelen vatandaşlar, namazın kılınacağı cami avlusunda protokol üyelerinin olduğu gerekçesi ile içeri alınmayınca gerginlik çıktı.

07 Nisan 2018 Cumartesi 17:13 GÜNCEL

Samsun'un Bafra ilçesinde toprağa verilen şehit astsubay üstçavuş Tolga Pehlivan'ın cenazesinde, vatandaşların protokol üyeleri gerekçe gösterilerek camiye alınmadığı, bazı kişilerin ise cenazede namaz öncesi protokol üyelerine ön sıralardan yer tutması nedeni ile gerginlik çıktığı öğrenildi.


Samsun'un Bafra ilçesinde öğlen namazına müteakip cenaze namazı kılınan şehit astsubay üstçavuş Tolga Pehlivan'ın cenazesi için Yıldırım Beyazıt Camisine gelen vatandaşlar, önlerine çekilen demir bariyerleri görünce şaşkına uğradı. Şehit Tolga Pehlivan'ın cenaze namazı için Yıldırım Beyazıt Camisi avlusuna girmek isteyen vatandaşlar burada polisler tarafından engellendi. 

Şehidin cenaze namazını kılmak isteyen vatandaşlar, geçmeleri için izin verilmemesi üzerine polislerle tartıştı. Bafra ilçesinde vatandaşların şehidin cenaze namazına girmelerine  protokol üyeleri yerlerini aldıktan sonra izin verilirken, cami avlusunda da edinilen bilgiye göre yine farklı bir protokol krizi yaşandı. 

İddiaya göre bazı  siyasilerin korumaları cenaze için cemaatin önünde protokol üyeleri için yer tutmaya başlarken, polislerde namaz hazırlığı yapan cami avlusunda ki vatandaşlardan dört adım geri gitmelerini istedi. Vatandaşlar, polislerin protokol üyelerine yer açılması için kendilerinden geri gitmelerini istemesine tepki gösterirken,  yine iddiaya göre Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın korumaları polislere müdahale etti.  Bakan Ahmet Demircan'ın ise şehit Tolga Pehlivan'ın cenaze namazını ön saflarda değil, arka sıralara geçerek vatandaşlarla birlikte kıldığı öğrenildi.

Şehit Tolga Pehlivan'ın cenazesinin toprağa verilmek üzere götürüldüğü şehitliğe de yine vatandaşların alınmadığı bu nedenle yine gerginlik çıktığı bildirildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun TSO Başkanlığına seçilen Murzioğlu 3'üncü üniversite hedefini açıkladı

Samsun TSO Başkanlığına seçilen Murzioğlu 3'üncü üniversite hedefini açıkladı