25 Mayıs 2019 Cumartesi

SAMSUN BAFRA'DA YAŞLI ADAMI ACIMASIZCA DÖVEN ŞAHIS GAZETECİ ÇIKTI

Samsun Bafra'da yaşlı adamı acımasızca döven şahıs gazeteci çıktı

Samsun'un Bafra ilçesinde 72 yaşındaki felç hastası yaşlı adamın dövülmesi olayına karışan iki kişinin ilçede gazetecilik mesleğinde görev yaptıkları öğrenildi.

01 Ağustos 2018 Çarşamba 15:37 GÜNCEL

Samsun'un Bafra ilçesinde üzerine araba ile su sıçrattıkları Sebahattin Yılmaz isimli yaşlı adamı kendilerine kızması üzerine yumruklarla döven C.İ isimli şahsın Bafra ilçesinde yayın yapan bir gazetede çalıştığı ortaya çıktı.


Bafra ilçesinde 72 yaşındaki yaşlı adamın dövülme anları güvenlik kameralarına yansırken, olay büyük tepkilere neden oldu. Acımasız bir şekilde dövülen 72 yaşındaki Sebahattin Yılmaz olay sonrası şikayetçi olurken, yaşlı adamı döven C.İ ve aracın sürücüsü C.D gözaltına alındı. Olayla ilgili emniyette ifade veren C.İ ve C.D serbest bırakılırken, yaşlı adamı acımasızca döven şahısların serbest bırakılmasına ise tepki yağdı.

Bafra ilçesinde Sebahattin Yılmaz isimli yaşlı adamı döven ve ilçede yayın yapan bir gazetede çalışan S.İ ve yine ilçede internet sitesi bulunan C.D'nin serbest bırakılması sonrası açıklama yapan Bafra Cumhuriyet Başsavcılığı olaya karışan iki kişinin tekrar gözaltına alınmaları için yakalama kararı çıkartıldığını duyurdu.

Yaşlı adamı öldüresiye döven C.İ ve olup bitenleri izleyen C.D'nin basın sektöründe çalışan kişiler çıkması Samsun basın camiasında büyük üzüntüye neden oldu.

CEMİYET AÇIKLAMA YAPTI! GAZETECİ DEĞİLLER
Öte yandan Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, olaya karışan şahıslarla ilgili bir açıklama yaptı.

Bafra ilçesinde yaşlı adamın acımasızca dövülmesi olayını esefle kınadıklarını açıklayan 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, olaya adı karışan şüphelilerin gazeteci oldukları yönündeki iddia üzerine açıklama yaptı. Yusuf Ziya Çakır yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

"Samsun'un Bafra ilçesinde yaşanan ulusal ve yerel yazılı görsel ve sosyal medyada büyük tepkilere yol açan 72 yaşındaki bir kişiyi otomobilden inerek darp eden şüphelilerin gazetecilik mesleğiyle bir ilgisi olmayıp 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti olarak bu çirkin olayı esefle kınadığımız bildiririz. Kendilerine gazeteci süsü veren bu kişilerin yasal çerçeve içerisinde gerekli cezayı almalarının da sorumlu gazeteciliğin yanı sıra bir insanlık görevi olarak takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Tekkeköy Belediyesi ihtiyaç sahibi bir aileye daha prefabrik ev yaptı

Samsun'da Tekkeköy Belediyesi ihtiyaç sahibi bir aileye daha prefabrik ev yaptı