25 Ekim 2020 Pazar

SAMSUN BARO BAŞKANI GÜRBÜZ: GÜN KAVGA GÜNÜ DEĞİL KENETLENME GÜNÜ

Samsun Baro Başkanı Gürbüz: Gün kavga günü değil kenetlenme günü

Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, ABD'nin dolar kuru üzerinden Türkiye'ye uyguladığı ekonomik baskı ile ilgili açıklamasında, "Gün armudun sapı, üzümün çöpü kavgasının verileceği gün değil, birbirimizle kenetlenme günüdür" dedi.

14 Ağustos 2018 Salı 17:42 GÜNCEL

Samun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, Samsun Adalet Sarayı Baro Başkanlığı Odasında düzenlediği basın toplantısı ile ABD'nin Türkiye'ye yönelik uyguladığı ekonomik baskı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.


Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, Türkiye'nin ekonomik tehditlerle karşı karşıya olduğuna dikkat çektiği açıklamasında, "Konunun uzmanlarının ifadesiyle yaşadığımız normal bir ekonomik kriz değil, ekonominin normal seyrinde asla yaşanmaması gereken bir kriz, bugün bu ülkeye ve bu ülkenin insanına yaşatılıyor. Çünkü bazı güç odakları ekonomimizi spekülatif ataklarla yapay olarak doğal seyri dışına çekiyor, çekmeye zorluyor. Bu kez askeri müdahale değil ekonomik müdahale söz konusu ve silah yerine döviz, altın, borsa kullanılıyor. Bu müdahale girişimini de top yekün birlikte hareket ederek ve millet olarak birbirimize kenetlenerek aşabiliriz." dedi.

Kerami Gürbüz, hiçbir yurtseverin böyle bir krizden memnuniyet duyamayacağını ifade ederek, şöyle devam etti:

"Gün 'armudun sapı, üzümün çöpü' kavgasının verileceği gün değil, bilakis teferruata boğulmadan birbirimizle kenetlenme günüdür. Nitekim bugün milletimizin hemen her ferdi bu anlayış ve inançla yapay olarak oluşturulmuş bu krize karşı ortak bir duruş sergilemektedir. Milletimizin bu ortak duruşunun ve topyekün desteğinin yanında devletimizin de yerine getirmesi gereken bir kısım yapısal değişiklik ve reformlara ihtiyaç vardır."

Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, Türkiye Cumhuriyeti devletinin ülkesiyle milletiyle güçlü bir devlet olduğunu ve bu kriz de el birliğiyle, güç birliğiyle aşılacağını sözlerine ekledi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Teşkilatı 2 bin kişi ile büyük kongreye katılacak

AK Parti Samsun İl Teşkilatı 2 bin kişi ile büyük kongreye katılacak