23 Nisan 2019 Salı

SAMSUN BARO BAŞKANI GÜRBÜZ KENDİNİ AVUKAT OLARAK TANITAN BÜRO ÇALIŞANLARINA SERT ÇIKTI

Samsun Baro Başkanı Gürbüz kendini avukat olarak tanıtan büro çalışanlarına sert çıktı

Samsun Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz, avukatlık bürosundan borçluyu telefonla arayarak kendisini avukat olarak tanıtanların suç işlediklerini belirterek, "Avukat olmayan bir şahsın kendini avukat olarak tanıtarak borçlu ile görüşme yapması suçtur." dedi.

28 Mayıs 2018 Pazartesi 16:47 GÜNCEL

Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz, telefonda kendini avukat olarak tanıtan hukuk bürosu çalışanlarına sert çıktı.


Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, hukuk bürolarından telefonla aranan ve kendilerini avukat olarak tanıtan kişilerin borçlulara hakaret, tehdit ve baskı oluşturduğu yönünde ki şikayetler üzerine yaptığı açıklamada, bu gibi durumla karşılaşan vatandaşların baro başkanlığına ve savcılığa şikayetçi olmalarını istedi.

Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz, son dönemlerde kendini avukat olarak tanıtan kişilerin borçlu ve borçlu yakınlarını telefonla arayarak, tehdit ve baskı ile dolandırıcılık yaptıklarına dikkat çekerek, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. 

Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz, "Son dönemlerde, kendilerini avukat olarak tanıtan ya da avukatlık bürolarından aradıklarını iddia eden şahısların borçluları ya da borçlu yakınlarını hakaret, tehdit yoluyla taciz ettiklerine dair şikayetlerle sıklıkla karşılaşır olduk. Borçluların ödeme koşullarını görüşmek üzere bir avukatlık bürosundan aranması ve bu görüşmede borçluya yasal sorumlulukları hakkında bilgi verilip, uyarıda bulunulması kabul edilebilir bir durumdur hatta sürecin sağlıklı işlemesi bakımından bu tür görüşmeler gereklidir. Ancak bu görüşmeleri avukat olmayan bir şahsın kendini avukat olarak tanıtarak yapması suçtur. Vatandaşlarımızın böyle bir eyleme maruz kalmaları halinde durumu derhal en yakın Cumhuriyet Başsavcılığı’na ya da Baro’ya bildirmeleri gerekmektedir" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Şahin'den halk pazarına sürpriz ziyaret

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Şahin'den halk pazarına sürpriz ziyaret